آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز منطقه آزاد ارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز منطقه آزاد ارس با حضور حجت الاسلام بابایی کارشناس آموزشی و فرهنگی، فروتنی ناظر نمازخانه های بین راهی ستاد اقامه نماز استان، مجید کیانی مدیر عامل منطقه آزاد ارس و سایر اعضای شورا اقامه نماز، روز پنجشنبه چهارم آبان ماه برگزار شد.

کیانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری دام ظله که می فرمایند: مسئولان باید امکانات گسترده خود را در خدمت دعوت به نماز بگذارند، گفت: ما در امر نماز دو نوع وظیفه داریم، یک نوع درون سازمانی و دیگری برون سازمانی، که در درون سازمانی باید همه همکاران نسبت به اقامه نماز در اول وقت عامل باشند و اطلاعیه های نمازی در همه جا نصب شود، حتی در دفتر مدیریت، تا همه ببینند و متذکر شوند، در ضمن اذان در تمامی ساختمان های اداری بخصوص در ساختمان این اداره که بلندترین ساختمان موجود در منطقه هست، با صدای بلند پخش شود بطوری که در کشور همسایه نیز شنیده شود، همچنین برای برنامه های فرهنگی امسال پنج برابر افزایش بوجه داشتیم.

وی درباره کارهای برون سازمانی، افزود: مشکل سخت افزاری مدارس مثل کمبود نمازخانه نیز به نرم افزار برمی گردد، لذا مدیران و معلمان باید ضرورت وجود نمازخانه را بدانند و در جهت رفع کمبودها و نواقص آن تلاش کنند و منتظر دیگران نباشند. ما نیز در کنار توسعه و نوسازی مدارس، از ساخت و تجهیز نمازخانه ها غافل نشویم و برای مدارس نمازخانه های شیک و تمیز در نظر بگیرید. از ایده ها و طراحی های ستاد اقامه نماز نیز برای نمازخانه ها که جذابیت خاصی برای سنین دانش آموزی داشته باشد، استقبال می کنیم.

وی برای ساماندهی برنامه های نمازی ادامه داد: برای نظارت گشت مدارس بگذارید و کارکردها را رصد کنید، برای تقویت دین، قرآن و نماز در بوجه سال بعد چهل و نه میلیارد تصمیم گیری شده است ولی باید بدانیم که برای کار فرهنگی، آدم فرهنگی و دلسوز می‌خواهد، باید بوجه را نیز به افراد ذی صلاح بدهیم. و در شهرستان نماینده ای برای ستاد اقامه نماز معرفی کنید که تقویم جلسات داشته باشد و بطور منظم جلسات شورای اقامه نماز را برگزار نماید، هنچنین مهدکودک هایی که اخیرا افتتاح شده با الگوی اسلامی با محوریت اسلام و قرآن و نماز فعالیت کنند.

حجت الاسلام بابائی ضمن ابلاغ سلام دکتر زرهانی و معاونین ستاد اقامه نماز مرکز، با اهدی کتاب تفسیر حجت الاسلام قرائتی، از دغدغه مندی مدیرعامل و اعضای شورای نماز تشکر کرده، گفت: باید قسمت عمده ی انرژی خود را بر روی دانش آموزان متمرکز نماییم و اجرای دوره‌های طرح مبین و توانمندسازی معلمان و امامان جماعت مدارس را در اولویت برنامه ها قرار دهیم.

جلسه شورای اقامه نماز منطقه آزاد ارسجلسه شورای اقامه نماز منطقه آزاد ارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا