اخبارهمدان

شورای اقامه نماز شهرستان اسدآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز شهرستان اسدآباد باحضور حسین علی شرکائی فرماندار اسدآباد، جلال زارع معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، مدیران و مسئولین شهرستانی روز چهارشنبه پنجم مهر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسین علی شرکائی در ابتدای این جلسه با تبریک هفته دفاع مقدس و خوش آمد گویی خدمت مدعوین، بیان کرد: متاسفانه شهرستان اسدآباد با کمبود روحانی روبه رو بوده و باید با تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های لازم نسبت به حضور پررنگ روحانیون در شهرستان اقدام شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در مدارس شهرستان ۶۰ نفر مربی طرح امین فعالیت دارند که در ۶۰ مدرسه اقامه نماز را انجام می‌دهند و در سایر مدارس نیز برای اقامه نماز از فرهنگیان به عنوان پیش‌نماز استفاده می‌شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد از نواخته شدن زنگ نماز در سطح تمامی مدارس شهرستان در پنجم مهرماه خبر داد و یادآور شد: در پنجم مهر ماه همزمان با سایر مدارس سطح شهرستان به صورت نمادین زنگ نماز در مدرسه پروین اعتصامی شهر اسدآباد با حضور دانش‌آموزان و مسئولان نواخته و نماز برپا می‌شود ضمن اینکه یادواره شهدای دانش‌آموزی نیز در این مدرسه برگزار خواهد شد.

شرکائی در ادامه با بیان اینکه در تمام مدارس، ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی و دانشگاه‌های سطح شهرستان نمازجماعت برگزار می‌شود، افزود: طرح «پیوند بین مسجد، مدرسه و محله» با حضور امام جمعه شهر از هفته آینده هر هفته در یک مدرسه نزدیک به مسجد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه مدارس شهر اسدآباد دارای نمازخانه هستند، ادامه داد: مدارس روستاهای بزرگ و مدارس شبانه‌روزی شهرستان و نیز مدارس شهر پالیز و آجین نیز دارای نمازخانه بوده و تنها در برخی از مدارس روستاهای کوچک نمازخانه نداریم.

حسین علی شرکائی، خاطرنشان کرد: شهرستان اسدآباد دارای چهار مدرسه شبانه‌روزی در شهر و سه مدرسه شبانه‌روزی در سطح روستاهاست که تمامی این مدارس دارای نمازخانه و امام جماعت هستند.

وی با تأکید بر اینکه امسال جشن تکلیف دانش‌آموزان اسدآبادی باید باشکوه‌تر برگزار شود، افزود: حضور مدیران دستگاه‌ها در نماز جماعت مساجد ضمن ایجاد ارتباط حسنه بین مردم و مدیران، موجب رسیدگی به مشکلات مردم در دیدار چهره به چهره خواهد بود.

فرماندار شهرستان اسدآباد همچنین با تأکید بر برپایی نماز جماعت اول وقت و پخش اذان در سطح ادارات یادآور شد: هیچ جلسه‌ای در وقت اذان و نماز نباید در ادارات برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا