اخبارسیستان و بلوچستان

دوره آموزشی و تربیتی دانشجو معلمان(طرح معراج) در سیستان و بلوچستان برگزار شد

دوره آموزشی و تربیتی دانشجو معلمان(طرح معراج) با حضور حداکثری دختران و پسران دانشجو در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، دوره آموزشی و تربیتی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان ورودی ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان، با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و ستاد اقامه نماز استان، در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری و رسالت زاهدان برگزار شد.

طرح معراج

این دوره با هدف بصیرت افزایی و توانمند سازی دانشجو معلمان در موضوع نماز، توسعه مشارکت و نقش آفرینی دانشگاهیان به ویژه دانشجو معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، پاسخ به شبهات در مورد نماز، بسط و گسترش فضای تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه نماز، شناسایی و معرفی تجارب و ایده های برتر در زمینه نماز و برگزاری نمازهای باشکوه در دانشگاه برگزار شد.

سرفصل های آموزشی این دوره با موضوعات نماز شناسی و نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، شیوه های دعوت به نماز، آداب و اسرار نماز، نماز بندگی، تفسیر آیات نماز و نقش نماز در تحکیم خانواده و سبک زندگی و پرسمان بود که توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سیدی مقدم استاد مرکز تخصصی نماز تدریس شد.

دوره مذکور با حضور ۴۵۰ نفر خواهر و ۳۰۰ نفر برادر دانشجو معلم در دانشگاه شهید مطهری پسرانه و دخترانه رسالت در روزهای پنج شنبه سی و یکم خردادماه و شنبه دوم تیرماه برگزار شد.

منابع دوره آموزشی و تربیتی ویژه دانشجو معلمان ورودی ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان (طرح معراج)عبارتند از مهارت های معلمی،شیوه های دعوت به نماز، دعوت دانش آموزان به نماز و لوح فشرده از محراب تا معراج که در بین دانشجویان توزیع شد.

طرح معراج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا