اخبارگلستان

دوره آموزشی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان در گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، دوره آموزشی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان، در روزهای سه شنبه پانزدهم اسفند لغایت پنج شنبه هفدهم اسفند ماه، با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز قم، در شهرستانهای گرگان و گنبدکاووس در حال برگزاری می باشد.

اهداف این دوره شامل بصیرت افزایی و توانمندسازی دانشجو معلمان در موضوع نماز، توسعه مشارکت و نقش آفرینی دانشگاهیان به ویژه دانشجو معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و پاسخ به شبهات در مورد نماز می باشد.

بسط و گسترش فضای تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه نماز، شناسایی و معرفی تجارب ایده‌های برتر در زمینه نماز و برگزاری نمازهای باشکوه در دانشگاه از دیگر اهداف این دوره می باشد.

سرفصل های این دوره شامل نمازشناسی و نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی، شیوه‌های دعوت به نماز، آداب و اسرار نماز، نماز و بندگی، تفسیر آیات نماز و نقش نماز در تحکیم خانواده و سبک زندگی و مهارت پاسخگویی در شبهات نماز می باشد.

در دومین روز از برگزاری دوره آموزشی طرح معراج، قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز به همراه دکتر کیخا سرپرست و عیسی پایین محلی معاون دانشگاه فرهنگیان، از محل برگزاری دوره در شهرستان گنبد کاووس که در ۳ کلاس مجزا برگزار شد، بازدید و نکاتی پیرامون تعلیم و تربیت، آموزش و شیوه های دعوت به نماز را مطرح کردند.

لازم به ذکر است به کلیه شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا