اخبارکردستان

دوره آموزشی معراج در دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار می شود

رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان: برای ۴۰۰ نفر از دانشجو معلمان این دوره برگزار خواهد شد که ۲۵۰ نفر از پردیس پسران و ۱۵۰ نفر پردیس دختران می باشند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ به منظور بحث و تبادل نظر درخصوص برگزاری دوره آموزشی معراج، یازدهم بهمن ماه جلسه ای با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز، ریاست دانشگاه فرهنگیان، معاون آموزشی و مسئول برگزاری دوره های این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این دیدار ارکیان ریاست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به دوره آموزشی طرح معراج که در شورای اقامه نماز استان بر آن تاکید شده بود گفت: درجهت برگزاری دوره اعلام آمادگی می کنیم و با ستاد اقامه نماز استان هماهنگ می شویم که انشاالله به بهترین کیفیت این دوره آموزشی برگزار شود.

ارکیان درخصوص جامعه هدف این دوره آموزشی گفت: جمعا برای ۴۰۰ نفر از دانشجو معلمان این دوره برگزار خواهد شد که ۲۵۰ نفر از پردیس پسران و ۱۵۰ نفر پردیس دختران می باشند.

ارکیان با‌توجه به اهمیت این‌دوره‌ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آینده گفت: دانشگاه فرهنگیان از هر نظر از برگزاری این دوره ها استقبال می کند و اقدامات لازم را از نظر محل برگزاری دوره، اسکان مدرسین و… تامین خواهد کرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از همکاری های دانشگاه فرهنگیان توضیحاتی درخصوص دستورالعمل برگزاری دوره آموزشی معراج ارائه کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه دانشجویان این دانشگاه در آینده معلم نوجوانان و جوانان این استان خواهند بود لذا برگزاری دوره های معنوی بویژه نماز برای این دانشجویان بسیار حائز اهمیت است.

عظیمی افزود: با استفاده از امکانات و ظرفیت هایی که وجود دارد علاوه بر برگزاری دوره آموزشی معراج برای دانشجویان ورودی  سال ۱۴۰۲ باید برنامه های دیگری برای دانش افزایی و مهارت افزایی دانشجو معلمان در زمینه شیوه های دعوت به نماز و پاسخگویی به شبهات برای آن ها برگزار کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: زمان برگزاری این دوره ها باید به گونه ای طراحی شود که دانشجویان با فراغت کامل از این دوره استقبال کنند و حضور صد در صدی داشته باشند لذا ضمن اینکه لازم است اطلاع رسانی برای این دوره ها شود، در زمان برگزاری نیز نظارت مستمر بعمل آید تا با حضور در طول این ۱۶ ساعت دوره انشاالله بسیار با کیفیت برگزار شود.

پس از گفت و گو و تبادل نظر سایر اعضاء حاضر در جلسه مقرر شد دانشگاه بررسی کند که در صورت امکان این دوره در هفدهم و هجدهم اسفند ماه و قبل از شروع ماه مبارک رمضان برگزار شود.

دوره آموزشی معراج در دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا