اخبارهمدان

جلسه تمهید مقدمات برگزاری نماز ظهر عاشورا در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه تمهید مقدمات برگزاری نماز ظهر عاشورا با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان و نمایندگان ادارات متولی در روز سه شنبه نوزدهم تیرماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت ابا عبدالله الحسین بیان کرد:یکی از مهم‌ترین پیام واقعه کربلا اقامه نماز بود که باید سرلوحه کار عزاداران و عاشقان حسینی قرار گیرد چرا که امام حسین(ع) شهید راه نماز بود.

حسنی حلم افزود: ما باید برای رساندن پیام این حرکت معنوی امام حسین(ع) که اقامه نماز است تلاش کنیم و این پیام را در جامعه پیاده کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه هر روز میتواند عاشورا باشد گفت: پیام عاشورا فقط مختص به ایام محرم نیست و  امام حسین در تمام ابعاد زندگی ما نقش به سزایی دارد و باید در زندگی اجتماعی، سیاسی و شخصی خود از آثار آن بهره ببریم.

وی با اشاره به نزدیک بودن عاشورا تصریح کرد: امر نماز ظهر عاشورا یک امر اختصاصی نیست و همه دستگاه‌ها در بزرگداشت و ترویج آن باید حضور فعالی داشته باشند و ما باید با همفکری و همکاری برای عملی ساختن و اقامه باشکوه نماز عاشورا تلاش کنیم.

همچنین در این جلسه موضوعاتی از قبیل محل برگزاری نمازظهر عاشورا، آماده سازی محل اقامه نماز، فراهم سازی امکانات برای وضو گرفتن عزاداران و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان جلسه نمایندگان ادارت مختلف استان از جمله صدا و سیما، اداره برق، اداره کل تبلیغات اسلامی، شهرداری ، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان آمادگی خود را برای برپایی باشکوه نماز ظهر عاشورا اعلام کردند.

جلسه تمهید مقدمات برگزاری نماز ظهر عاشورا در همدان برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا