اخباربین الملل

یورش اشغالگران به مصلای باب الرحمه و ممانعت از پخش اذان در مسجدالاقصی

پلیس رژیم صهیونیستی با یورش به مصلای باب الرحمة، پخش اذان نماز عشاء در این مسجد را قطع کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از ایسنا، گروهی از نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی عصر دوشنبه به مصلای باب الرحمه در مسجد الاقصی یورش برده و به بهانه اینکه جشنی در صحن البراق برقرار است، به موذن اجازه ندادند اذان را ادامه دهد.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی با کفش‌های خود وارد مصلای باب الرحمه شده و تعدادی از نسخه‌های قرآن را به زمین انداختند.

همچنین یکی از افسران پلیس رژیم صهیونیستی سیم‌های بلندگوی مسجد الاقصی را قطع کرد که این اقدام تنها مانع از پخش اذان عشاء در داخل مصلای القبلی شد.

علاوه بر این نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی با استقرار در نزدیکی مصلای باب الرحمه قبل از اذان مغرب، مانع از ورود تعدادی از جوانان فلسطینی به این مصلا شدند.

برخی از چهره‌ها و فعالان فلسطینی امروز سه‌شنبه برپایی نمازهای مغرب و عشاء در این مصلا را جهت حمایت از آن در برابر طرح‌های رژیم اشغالگر خواستار شدند.

پلیس رژیم صهیونیستی صبح امروز نیز برای دومین بار در دو روز گذشته به مصلای باب الرحمه یورش برده و آنجا را به هم ریخته و تمامی وسایل داخل آن را مصادره کرد.

همچنین تعدادی از سربازان رژیم صهیونیستی با استقرار در ورودی‌های بخش قدیمی شهر قدس، تعدادی از شهروندان و جوانان فلسطینی را متوقف کرده و پس از بررسی مدارک شناسایی‌ آنها، مانع از ورود افرادی شدند که ساکن شهر قدس نیستند.

مسؤولان رژیم صهیونیستی سال گذشته نیز در همین مناسبت و همزمان با جشن‌ها در صحن البراق، سیم بلندگوهای بیرونی مسجد الاقصی را قبل از پخش اذان عشاء قطع کردند و به این ترتیب اذان تنها از بلندگوهای داخلی مصلاها پخش شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا