اخبار

حمله پلیس رژیم صهیونیستی به نمازگزاران در مسجدالاقصی

پلیس رژیم صهیونیستی پس از نماز عشا و تراویح در مسجدالاقصی به جمعی از نمازگزاران حمله کرد، همچنین پهپادهای ارتش این رژیم پس از برپایی نماز صبح شنبه به سمت نمازگزاران گاز اشک‌آور شلیک کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، با وجود محدودیت‌های رژیم صهیونیستی جمعه شب ۲۰۰ هزار نمازگزار فلسطینی، مراسم احیای شب قدر را در صحن‌های مسجدالاقصی برپا کردند.

پلیس رژیم صهیونیستی عصر جمعه پس از برپایی نماز عشا و تراویح در شب قدر، به جمعی از نمازگزاران در نزدیکی ورودی «الاسباط»، یکی از درب‌های ورودی مسجدالاقصی حمله کردند.

شاهدان عینی به خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفتند: نیروهای پلیس رژیم اشغالگر پس از اتمام نمازهای عشا و تراویح، چند جوان فلسطینی را زدند که در نتیجه دو جوان دچار کبودی‌ شدند.

به گفته شاهدان عینی، پلیس رژیم صهیونیستی بر تعداد نیروهای خود در ورودی‌های مسجدالاقصی و بخش قدیمی شهر قدس به ویژه در دو ورودی «الاسباط» و «السلسله» افزود و به تعداد اندکی از ساکنان کرانه باختری اجازه داد برای برپایی نماز وارد مسجد شوند.

پلیس رژیم صهیونیستی تنها به مردان بالای ۵۵ سال و زنان بالای ۵۰ سال ساکن کرانه باختری اجازه می‌دهد به شرط داشتن مجوز، در روزهای جمعه وارد شهر قدس شوند، همچنین آنها را مجبور می‌کند پیش از زمان نماز مغرب از شهر قدس خارج شوند که این شرط آنها را از احیای شب قدر در داخل مسجد محروم کرد.

حمله پلیس رژیم صهیونیستی به نمازگزاران در مسجدالاقصی

علاوه بر این ارتش رژیم صهیونیستی پس از برپایی نماز صبح در داخل مسجد، به سمت جمعیت بزرگ نمازگزاران گاز اشک‌آور شلیک کردند.

نمازگزاران پس از نماز صبح امروز در صحن‌های مسجدالاقصی شعارهایی در حمایت از این مسجد و محکومیت حملات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه سر دادند، در ادامه پهپادهای ارتش رژیم صهیونیستی با هدف متفرق کردن آنها، گاز اشک‌آور شلیک کردند.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی در ورودی «حطه» یکی از قدیمی‌ترین درهای مسجدالاقصی، چند جوان را بازداشت کرد.

حمله پلیس رژیم صهیونیستی به نمازگزاران در مسجدالاقصی

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا