اخبارچهار محال و بختیاری

حضور دانشجویان و جوانان برای حضور در نماز جماعت به صورت جدی دنبال شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، روز چهارشنبه، سیزدهم دی ماه، با سعید مولوی رئیس دفتر مدیرکل دانشگاه شهرکرد با موضوع اجرا و برگزاری برنامه های نماز و تفاهم نامه در این دانشگاه و دانشگاه های استان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تاکید به اینکه نماز باید در وقت مقرر و به نحوی اقامه شود که عامل ترویج آن باشد، گفت: باید حضور دانشگاهیان به ویژه دانشجویان و جوانان برای حضور در نماز جماعت در مساجد دانشگاه به صورت جدی دنبال شود.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز، افزود: از آغاز خلقت و اسلام و انقلاب تمام موضوع اجتماعی که همواره مورد توجه انبیا و موثر و نتیجه‌ بخش در عرصه انقلاب بوده نماز است و باید تلاش کنیم تا اهمیت و ارزش واقعی نماز را برای جامعه و به خصوص جوانان و دانشگاهیان نشان دهیم.

حجت الاسلام کریمی اظهار کرد: اهمیت نماز را باید از دو منظر دینی و اجتماعی مورد تامل قرار داد، از منظر دینی در آیات مختلف قرآن نشانه‌ های انسان مومن، محسن، متقی، صالح، راسخان در علم مربوط به اقامه‌کنندگان نماز است و همچنین با توجه به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در دانشگاه ها باید در برپایی اقامه نماز جماعت و اجرای برنامه های تفاهم نامه هم به صورت جدی ویژه اهمیت داده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: شورای اقامه نماز دانشگاه های استان باید در تجلیل و تقدیر از فعالان و خادمان نماز دانشگاه ها به بهترین شکل ممکن عمل کند و بتواند برنامه های دیگر تفاهم نامه را از جمله نشست تخصصی نماز ویژه کارکنان و دانشجویان را با بهترین امکانات برگزار کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا