اخبارایلام

نشست آموزی شیوه‌های جذب فرزندان به نماز در شهرستان بدره استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، اولین نشست شیوه‌های جذب فرزندان به نماز ویژه بانوان و زنان سرپرست خانواده با همکاری ستاد اقامه نماز استان و دفتر امام جمعه شهرستان بدره در روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد.

حجت الاسلام دانیاری امام جمعه شهرستان بدره در ابتدای نشست شیوه‌های جذب فرزندان به نماز اظهار کرد : دغدغه این دسته از والدین در تربیت فرزندانشان به خاطر سفارش‌هایی است که در سخنان اهل‌بیت (ع) بیان شده است، آن بزرگواران پیوسته بر توجه به نماز حتی برای کودکان و نوجوانان تأکید داشتند و حتی والدین را نسبت به تربیت صحیح فرزندان مسئول شمردند. پیامبر اکرم(ص) در حدیثی می‌فرمایند: «ادّبوا اولادکم فانکم مسئولون» فرزندان خود را تربیت کنید که در برابر آنان مسئولید. امیرالمومنین(ع) نیز می‌فرمایند: «اکرموا اولادکم و احسنوا آدابهم» فرزندانتان را گرامی بدارید و آنان را نیکو تربیت و ادب کنید. یکی از مهم‌ترین شیوه‌های تربیتی صحیح، جذب فرزندان به سوی نماز است.

وی درادامه گفت : زندگی پاکیزه هنگامی به دست خواهد آمد که انسان دل خود را با یاد خدا زنده نگه دارد تا به کمک آن بتواند با همه جاذبه های بدی و فساد مبارزه کند و دست شیطان های درونی و برونی را از سر خود کوتاه کند.

حجت الاسلام دانیاری در پایان نشست شیوه‌های جذب فرزندان به نماز گفت: امام سجاد علیه السلام می فرماید: حق فرزند بر تو این است که بدانی وجود او از توست و بد و خوب او در این دنیا به تو ارتباط دارد و بدانی که در سرپرستی او مسئولیت داری و مسئول تربیت او هستی و او را به خداوند بزرگ راهنمایی کنی.و چه عملی نیکوتر از نماز که می تواند فرزندانمان را به سوی خدا راهنمایی کند و دل آنها را پیش از آنکه شیطان برباید، در کف خدا نهد.

نشست آموزی شیوه‌های جذب فرزندان به نماز در شهرستان بدره استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا