اخباراصفهان

طرح های موفق مساجد باید تعمیم و از ایده های نو بهره گیری شود

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: ارتباط صمیمی متولیان مسجد اعم از روحانی، هیات امنا و خادمان با مردم برای حضور در این مراکز دینی جذابیت ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در گفتگویی به اهمیت جذب به مسجد و ایجاد مشارکت در این مرکز دینی اشاره کرد.

وی اظهار داشت: اهمیت برنامه ریزی برای جذب به مسجد و مشارکت در اجرای برنامه ها نباید مورد غفلت قرار بگیرد که چنین فراموشی و بی توجهی پیامدهای بدی از جمله کاهش جایگاه مردمی و کارکردهای این مراکز دینی را به همراه دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان افزود: طرح های موفق مساجد در جذب مردم به حضور در این مراکز به خصوص نسل جدید به دیگر مسجدها باید تعمیم داده و ایده های نو بهره گرفته شود.

وی ارتباط مناسب متولیان مسجدها با مردم یکی از مهمترین شاخصه های جذب محسوب می شود، تصریح کرد: ارتباط صمیمی متولیان مسجد اعم از روحانی، هیات امنا و خادمان با مردم برای حضور در این مراکز دینی جذابیت ایجاد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد: ارتباط گیری با همسایه های مسجد و مردم شهر و روستا می تواند در ایجاد زمینه حضور موثر باشد.

وی با بیان اینکه احیا کارکردهای مسجد حائز اهمیت بوده، خاطرنشان کرد: اگر مشکلات محلی، اجتماعی و فردی در مساجد رفع شود آنگاه زمینه حضور و همکاری ها نیز افزایش می یابد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان یادآورشد: امام جماعت مسجد در احیا کارکردها و ارتباط گیری با مردم نقش اساسی دارد و باید به این موضوعات بپردازند.

وی به حضور مسئولان در مساجد و نماز جماعات ادارات اشاره کرد و گفت: همین حضور رئیس اداره و مدیر یک بخش اداری در مسجد می تواند به افزایش مشارکت در این مراکز دینی کمک کند.

حجت الاسلام رنجبر پخش اذان در شهرها و ادارات در موقع نماز را مهم خواند و گفت: اذان ابزار مهمی در دعوت به فریضه نماز است و باید به فراگیری پخش آن توجه شود.

وی همچنین به کمبود روحانی و طلب برای اقامه نماز جماعت در همه ادارات اشاره کرد و اذعان داشت: کمبود طلبه بر فراگیری اقامه نماز جماعت در ادارات تاثیر گذاشته و بعضی از این نهادها نماز جماعت ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا