اخبارسیستان و بلوچستان

اولین جلسه کمیته دانش آموزی جشنواره فجر تا فجر در زاهدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، جلسه کمیته دانش آموزی جشنواره فجر تا فجر روز پنج شنبه مورخ ۱۲ آبان ماه با حضور اعضای کمیته در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

در آغاز جلسه بعد از تلاوت قرآن کریم،قنبری معاون قرآن،عترت و نماز آموزش و پرورش استان پیرامون برنامه های آموزشی و فرهنگی نماز و همچنین برنامه های انجام شده در خصوص جشنواره فجر تا فجر گزارش کاملی را ارائه نمودند.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری آموزش و پرورش در اطلاع رسانی کامل جشنواره به دانش آموزان و ادارات شهرستانها این جشنواره را یکی از مهمترین و اساسی ترین کار در استان قلمداد کردند و اظهار داشتند باید با جدیت بیشتری از ظرفیت بوجود آمده و امکانات تحت اختیار اطلاع رسانی گسترده ای در این زمینه انجام تا در فرصت باقیمانده علاقمندان بتوانند ضمن تولید آثار خود را به جشنواره ارسال نمایند.

سنجرانی در ادامه سخنان خویش گزارش کمی و کیفی از عملکرد ستاد اقامه نماز استان در خصوص جشنواره علمی،پژوهشی،فرهنگی و هنری جشنواره فجر تا فجر ارائه نمودند و گفتند هرچه در زمینه نماز کار شود حق نماز ادا نخواهد شد و کار برای خدا که در رأس آن بالاترینش نماز است میتواند هم در زندگی شخصی و هم در محیط کار باعث آرامش و قوت قلب شود ضمن اینکه برکات زیادی چه در دنیا و چه در آخرت خواهد داشت  و خدا انشاالله از همه ما قبول کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آخرین زمان جهت ارسال آثار شرکت کنندگان را ۱۵ دی ماه سال جاری اعلام کرد و تصریح کرد: در ارسال آثار به جشنواره محدودیتی وجود ندارد.

سنجرانی اظهار داشت: به منظور حمایت بیشتر از دانش آموزان،معلمان و مربیان پرورشی و…، تصمیم بر این است تا به تمامی شرکت کنندگان جهت ترغیب و تشویق لوح یادبود از طرف استاندار،مدیر کل آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز به همراه هدیه معنوی اهدا شود.

در ادامه میرعبدی مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن خیرمقدم به همه اعضا و تشکر از حضور مدعوین جلسه بدر خصوص نقش تاثیرگذار نماز در جامعه گفت: نماز ساده ترین و آسانترین پرستشی است که می توان در میان عبادات، آئین نامه ها و مناسک دیگر یافت.

میرعبدی با تأکید بر توسعه فرهنگی نماز در بین دانش آموزان و خانواده ها به برکت این فرهنگ در ارتقای امنیت اخلاقی و روانی دانش آموزان تاکید کرد و نماز را یکی از مهم ترین اصول فرهنگی دانست که موجب پیشگیری از انحراف جوانان است.

وی با اعلام اینکه این جشنواره باعث یک همبستگی ملی و استانی شده است، گفت: بنده به همراه همه معاونین فرهنگی در آموزش و پرورش استان همه تلاشمان را خواهیم کرد تا معلمان،مربیان،مهدهای کودک و دانش آموزان در رشته های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی در این جشنواره شرکت کنند.

در پایان جلسه همه اعضا نکطه نظرات خود را پیرامون جلسه بیان و مصوباتی در این خصوص به تصویب رسید.اولین جلسه کمیته دانش آموزی جشنواره فجر تا فجر در زاهدان برگزار شد اولین جلسه کمیته دانش آموزی جشنواره فجر تا فجر در زاهدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا