اخبارکهگیلویه و بویراحمد

اولین نشست بزرگداشت ایام الله دهه فجر و۲۲بهمن استان کهگیلویه و بویر احمد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد به نقل از خبرگزاری شبستان، مدیر ستاد اقامه نماز استان صبح امروز ( ۲۷ آذر ماه) با سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کرد.
مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار به نقش تاثیرگذار مساجد در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: نوجوانان و جوانان عضو کانون های فرهنگی و هنری مساجد پاک ترین و وفادار ترین نیروهای انقلاب هستند که باید آنها را حمایت کنیم.
حجت الاسلام رضا قاسمی از آمادگی همکاری ستاد اقامه نماز استان با ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد سخن به میان آورد و افزود: جوانان عضو کانون های مساجد با انگیزه و علاقه مند به مسائل دینی و مذهبی در حال فعالیت هستند.

وی که خود در دوره ای مسئولیت ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان را برعهده داشت به فعالیت های این دوران اشاره کرد و ادامه داد: در آن دوران نشست هایی با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی برگزار و برنامه های خوبی اجرا شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نمایشگاه های خوبی از دستاوردهای کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زمینه های مختلف نیز برپا شد، خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت هنرمندان مسجدی نیز کارهای خوب و هنری به جامعه ارائه شد.

وی یادآور شد: فعالیت ستاد اقامه نماز و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در یک راستا و مکمل یکدیگر هستند و می توانند در کنار همدیگر فعالیت های ارزشمندی را انجام دهند.

حجت الاسلام قاسمی اظهار کرد: با توجه به اینکه ستاد اقامه نماز استان در بحث نماز همه دستگاه ها را رصد می کند، می توان از این ظرفیت جهت تقویت کانون های فرهنگی و هنری مساجد و فعالیت آنها بهره برداری لازم را داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به نیازمندی کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توان از ظرفیت دستگاه ها جهت اجرای مطلوب برنامه های فرهنگی و هنری در این راستا استفاده کرد.

وی بر اجرای برنامه های مشارکتی با همکاری ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تاکید کرد و ادامه داد: در طول سه سال به ویژه در ایام دهه فجر می توان با استفاده از ظرفیت مساجد جهت بهره برداری مطلوب از برنامه ها از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد برخوردار شد.

حجت الاسلام قاسمی گفت: برگزاری نشست ها و جلسات مشترک و همچنین مسابقات مختلف با کانون های فرهنگی و هنری مساجد می تواند در جامعه موثر باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد به بحث «یاوران نماز» اشاره کرد و افزود: این موضوع ظرفیت خوبی برای کانون های مساجد بوده و تلاش می کنیم «یاوران نماز» از بچه های مسجدی انتخاب شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بچه های مسجد در طول سال برنامه های فرهنگی و هنری خوبی در دستور کار دارند می توان در قالب «یاوران نماز» از آنها حمایت کرد.

حجت الاسلام قاسمی به تشکیلات «خیرین مسجدساز» اشاره کرد و ادامه داد: این تشکیلات سالانه به مساجد برای ساخت و ساز، مرمت و نوسازی مساجد نیمه کاره کمک می کند که می توان از اعضای فعال کانون ها و ظرفیت آن ها در مجمع خیرین مسجد ساز استفاده کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر بتوانیم این ظرفیت ها را به درستی پای کار بیاوریم، می‌توان شاهد تعامل بیشتر ستاد اقامه نماز با کانون های فرهنگی و هنری مساجد باشیم.

وی بر ضرورت بیشتر فعالیت ها در مدارس تاکید کرد و افزود: بعد از سخنان مقام معظم رهبری سمت و سوی برنامه های ستاد اقامه نماز به طرف مدارس رفته است.

حجت الاسلام قاسمی گفت: می‌توان از ظرفیت دانش آموزان در مدارس جهت ارتباط بیشتر بحث «مسجد، خانه و مدرسه» با همکاری ستاد کانون های مساجد عامل ها را بیشتر کرد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست، بر هم افزایی کانون های فرهنگی هنری و ستاد اقامه نماز تاکید کرد و گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد ظرفیت‌های ارزشمندی برای هم افزایی با ستاد اقامه نماز استان دارند.

کریم لایقی اصل افزود: در زمینه ساخت و ساز و تعمیر مساجد می توان از ظرفیت «خیرین مسجدساز» استفاده کرد.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ برنامه طراحی و به ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور ابلاغ شد که با هم افزایی سایر دستگاه ها می توان این برنامه ها را در سطح استان به مرحله اجرا در آورد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد بر مردمی شدن فعالیت ها تاکید کرد و ادامه داد: امسال این آمادگی وجود دارد که نمایشگاه «نخبگان مسجدی» را در مدارس برگزار کنیم تا همه نوجوانان و جوانان با این افراد آشنا شوند.

لایقی اصل با اشاره به اینکه شخصیت ها و نخبگان فراوانی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که همه برخاسته از بطن مساجد هستند، خاطرنشان کرد: می توان با همکاری ستاد اقامه نماز و صدا و سیما برنامه ای را به صورت مشارکتی تحت عنوان «شونشینی» با حضور بزرگان برگزار و دستاوردهای قبل و بعد از انقلاب توسط این افراد تشریح کرد.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تولید سرود برای تاثیرگذاری بر افراد جامعه، گفت: با همکاری معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث آموزش اعضای کانون ها در زمینه تولید سرود، آموزش بازیگری، فیلم نامه نویسی، هنرهای تجسمی، عکاسی و…. در دستور کار قرار می گیرد.

وی آموزش نوجوانان و جوانان مسجدی را یک ضرورت دانست و گفت: این مهم طبق تفاهم نامه ای که با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت می گیرد، عملی خواهد شد.

اولین نشست بزرگداشت ایام الله دهه فجر و۲۲بهمن استان کهگیلویه و بویر احمد اولین نشست بزرگداشت ایام الله دهه فجر و۲۲بهمن استان کهگیلویه و بویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا