اخبارگلستان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل اوقاف و امور خیریه با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و مدیرکل و معاونین اوقاف در روز چهارشنبه ششم دیماه برگزار شد.

محمدی در این نشست، اوقاف را ظرفیتی گسترده در اجرای برنامه های نماز و مهدویت عنوان کرد و گفت: یکی از راهکارهای اجرای دقیق فعالیتهای مصوب نماز و مهدویت، بومی سازی برنامه ها است که ما را در رسیدن به ترویج فرهنگ نماز در جامعه کمک می کند.

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی، خواستار توجه بیشتر اداره کل اوقاف به اماکن زیرمجموعه این اداره در راه های مواصلاتی شد.

مدیر ستاد اقامه نماز تاکید کرد: با توجه به اینکه استان گلستان میزبان مسافران زیادی در ایام سال هست، ضرورت دارد تجهیز مساجد و نمازخانه های بین راهی با تخصیص بودجه مناسب در اولویت قرار بگیرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره برگزاری ندبه اجتماع قلوب در شهرستان گرگان، گفت: سنت حسنه دعای ندبه اجتماع قلوب به صورت ماهی یکبار در یکی از مساجد سطح شهرستان، با هدف همدلی بین عاشقان و محبان اهل بیت و امام زمان(عج) برگزار می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با عنایت به اعزام ۵۰۰ نفر از مهدی یاوران در سال گذشته در طرح اجتماع قلوب به مسجد جمکران جهت قرائت دعای ندبه در آن مکان مقدس، ضرورت دارد هماهنگی و همکاری اداره کل اوقاف و بنیاد مهدویت استان در این زمینه صورت پذیرد.

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر و یک جلد تفسیر قرآن کریم استاد قرائتی، به پاس کسب رتبه شایسته تقدیر در اجرای فعالیتهای مصوب ابلاغی نماز، از حجت الاسلام مهدیان تجلیل شد.

شورای اقامه نماز اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان شورای اقامه نماز اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا