اخباراصفهان

پویش همراهان سفر ایمن در نوروز ۱۴۰۲ اصفهان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای: طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز۱۴۰۲ در چهار مجتمع خدماتی رفاهی استان اصفهان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، فرزاد دادخواه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگویی پیرامون پویش همراهان سفر ایمن در نوروز اظهار داشت: با توجه به ضرورت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات اثربخش برای ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری و کاهش حوادث رانندگی، اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز در استان اصفهان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: طرح پویش فرهنگی_ایمن با عنوان «پویش همراهان سفر ایمن» با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» از ۲۴ اسفند سال جاری آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ به مدت ۲۱ روز متوالی در مجتمع‌های منتخب شهرستان های شاهین شهر و میمه، اردستان، نائین و شهرضا برگزار می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان تصریح کرد: در این پویش تلاش می‌شود با استفاده از کلیه ظرفیت‌های مذهبی و فرهنگی و هنری ضمن ترویج شعائر دینی از جمله اقامه نماز و ارتقا فرهنگ رانندگی، مردم را به رعایت نکات ایمنی ساده که جان رانندگان و سرنشینان را حفظ می‌کند، ترغیب کنند.

دادخواه با بیان اینکه در این پویش بر ۱۰ موضوع حواس پرتی (استفاده از موبایل، خوراکی و…)، خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی، رانندگی در شرایط خاص (مه، برف، باران، باد و گرد و غبار)، لزوم توجه به ایمنی و الزامات تعمیر و نگهداری مناسب خودرو، آشنایی با اصول رانندگی در آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و راه‌های فرعی و روستایی تاکید شده است.

وی افزود: پیش بینی‌ها از افزایش تردد و تعداد سفرها به استان اصفهان حکایت دارد و لذا برای ارتقای ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ماه‌های پیش تمهیداتی اندیشیده و اقدامات مؤثری انجام شده و به طور مستمر در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: به کارگیری هنر در خدمت ایمنی یکی از اهداف این پویش به شمار می‌آید و امیدواریم این برنامه‌های فرهنگی نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی ایفا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا