آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه محترم آذرشهر، مسئولین و کارشناسان، روز پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام رشتبری ضمن عرض خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز استان و مهمانان حاضر، با اشاره به حدیث پیامبر گرامی اسلام (أَوَّلُ مَا یُحَاسَبُ اَلْعَبْدُ اَلصَّلاَهُ فَإِنْ قُبِلَتْ قُبِلَ مَا سِوَاهَا وَ إِنْ رُدَّتْ رُدَّ مَا سِوَاهَا). اوّلین چیزى که بنده از آن بازخواست مى‌شود،نماز است،اگر نماز پذیرفته شد اعمال دیگر قبول مى‌شود،و اگر پذیرفته نشد اعمال دیگر نیز پذیرفته نمى‌گردد، گفت: خداوند متعال تمام کارهای ما را به نماز مقید کرده است، کارهای فردی، اجتماعی و اداری، چرا قبولی سایر اعمال مشروط به قبولی نماز است؟ چون عصاره و خلاصه تمام اعمال انسان نماز است.

وی با تاکید بر محافظت از اوقات نماز، افزود: باید نماز را با خضوع و خشوع و سر وقت بجا آوریم،انسان هایی که با تاخیر و شلخطه نماز می خوانند در زندگی و کارهایشان اعم از تحصیل، ازدواج و اشتغال با تاخیر و شلخطگی مواجه می شوند.

وی خاطر نشان کرد: اگر می خواهید امور مادی و معنویتان منظم شود باید از نماز شروع کنید.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تشکر و قدردانی از امام جمعه  شهرستان آذرشهر و دبیر نماز شهرستان و سایر مسئولین، با اشاره به وظایف ستاد اقامه نماز، گفت: ستاد اقامه نماز استان در مدیریت، برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی تمام ادارات استان، اعم از اقامه نماز اول وقت در ادارات، دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز و رسیدگی به مشکلات و کمبود های نمازخانه های ادارات و بین راهی فعالیت می کند. و دبیر نماز شهرستان از طرف ستاد اقامه نماز استان اختیار تام دارد تا با کمک امام جمعه محترم و فرمانداری جهت رفع مشکلات و مسائل به وجود آمده اقدام کند.

در پایان از زحمات آقای رضا پور رضا تجلیل و قدردانی شد و حجت الاسلام محمد نواده موسوی بعنوان دبیر نماز شهرستان آذرشهر معرفی شد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهرجلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهرجلسه شورای اقامه نماز شهرستان آذرشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا