اخبارایلام

طرح ملی درستخوانی نماز در شهرستان بدره اجرا شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، طرح ملی درسخوانی نماز با تدریس حجت الاسلام والمسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان بدره استان ایلام در مدرسه ابتدایی نبوت، در روز شنبه بیست و نهم مهرماه اجرا شد.

حجت الاسلام و المسلیمن دانیاری در ابتدای سخنان خود به تبیین اهمیت نماز در زندگی پرداخت و گفت: نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام است که به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان اسلام قرار گرفته است و پلی ارتباطی بین خدا و بنده‌اش است. در نماز، بنده دلش را برای راز و نیاز با خدایش باز می‌کند و شروع به حرف زدن، ستایش کردن و درخواست از خداوند می‌کند و نهایت بندگی اش را برای خداوند به منحصه‌ی ظهور می‌گذارد.

وی افزود: اهمیت نماز تا جایی است که اصل و اساس دین است و مهم‌ترین شاخصه و ویژگی مؤمن دلبستگی‌اش به نماز و مداومت در بجا آوردن آن است.

حجت الاسلام دانیاری گفت: در قرآن می‌خوانیم که جهنمیان بی‌نمازی را علّت دوزخی شدن خود دانسته‌اند: ما سَلَکَکُم فِی سَقَرَ؟ قَالوا: لَم نَکُ مِنَ الْمُصَلِّینَ‏ چه چیز موجب دوزخی شدنتان شده است؟ گفتند: از شمار نمازگزاران نبوده‌ایم. پس هرکس که می‌خواهد درهای بهشت بر روی او باز باشد باید به نماز خود اهمیت دهد. تلاش ما نیز این است که در مدت حضور خود در شهرستان بدره بتوانیم در راستای توسعه و ترویج این فریضه نورانی قدمی برداریم.

امام جمعه شهرستان بدره در پایان اشاره کرد: تأثیر نماز در زندگی ما کاملاً مشهود است. کسی که نماز می‌خواند تا حد زیادی از آسیب‌های اجتماعی به دور است و به واسطه تأثیری که نماز در قلب و روح او گذاشته است به سمت بدی‌ها و زشتی‌ها و منکراتی که بصورت روزمره در راه او قرار می‌گیرد نمی‌رود و سعی می‌کند که زندگی خود را در راه راست و درست هدایت کند.

حجت الاسلام و المسلیمن دانیاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا