اخبارهمدان

شورای اقامه نماز شهرستان بهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز شهرستان بهار باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت الاسلام مصباح امام جمعه و فیضی فرماندار شهرستان بهار روز دوشنبه دهم مهر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصباح امام جمعه شهرستان بهار در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)، بیان کرد: تعظیم شعائر الهی مانند اقامه نماز، وظیفه مومنین است و باید به گونه ای باشیم که همه اقشار به سوی انجام واجبات و ترک محرمات تشویق شوند.

در ادامه مجتبی فیض اللهی فرماندار شهرستان بهار با اشاره به اهمیت نماز اول وقت در ادارات، گفت: متولیان امور و مدیران باید به اقامه نماز اول وقت توجه ویژه داشته باشند و توجه به برپایی نماز جماعت در ارزیابی عملکرد دستگاه ها و نهادهای اجرایی شهرستان لحاظ خواهد شد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان درخصوص برپایی نماز جماعت در مدارس، بیان کرد: علاوه بر اجرای برنامه های مرتبط با نماز در ادارات،براساس توافقنامه های فی مابین ستاد اقامه نماز با آموزش و پرورش انتظار می رود اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بصورت مداوم در مدارس انجام پذیرد.

وی با اشاره به راه‌های دعوت به نماز در بین کودکان و نوجوانان، افزود: شیوه های سنتی دعوت به نماز چندان اثرگذار نیست و همانطور که تمام برنامه ها بروزرسانی می شوند باید برای دعوت به نماز هم با حفظ چهارچوب ها، اعتقادات و ارزش ها از روش های جدید و نوین استفاده شود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه از فعالان در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرستان بهار تقدیر بعمل آمد.

شورای اقامه نماز شهرستان بهار برگزار شد شورای اقامه نماز شهرستان بهار برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا