هرمزگان

همایش نماز و بازار در بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، مدیر ستاد اقامه نماز استان روز یکشنبه ۲۰ فروردین در جمع روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بندرعباس گفت: نماز اتصال به محبوب است، نماز چشم گشودن به زیبایی مطلق و ابدی دوست و چشم بستن بر همه زیبایی های دروغین است که آدمی را در سیاه پرده غفلت ها و هوس ها ابتدا سرگرم و سپس نیست و نابود می سازد.

محمد اعتمادی ماه رمضان را ماه مهمانی خدا ماه برکت و مغفرت و رحمت الهی عنوان کرد و افزود: خداوند در این ماه پرعظمت درهای گناه را به روی بندگان بسته و مومنین را به انجام کارهای نیت و دستگیری از افراد نیازمند رهنمون می سازد.

وی با اشاره به احادیث بیان کرد: تمام خوبی ها در این ماه نهفته است و مومنین می توانند بهره های لازم را از این ماه ببرند.

مدیر ستاد اقامه نماز بندر عباس با اشاره به دیدگاه های دین مبین اسلام به مسائل اعتقادی افزود: اسلام با داشتن روحیه اخلاقی شگرف موجب رونق و اعتلای بازار شده و بازاریان انتقال دهندگان احادیث و مفاهیم اسلامی هستند وی اظهار داشت با کمک کسبه  تلاش بر این است تا از گسترش فساد در جامعه بازار جلوگیری شود و جامعه ی اصناف پوشش آموزشی و تبلیغات حساب شده ای در خصوص نماز و مسائل تربیتی و دست آوردهای آن در بازار داشته باشند و پیام نماز را به عنوان عمود دین و خیرالعمل به بازاریان منتقل کنند تا ان شاءالله دارالعباده بودن بازار پررنگ تر و بادوام باقی بماند.

حجت الاسلام اعتمادی در ادامه به بهره گیری از ابزار و امکانات موجود در سطح بازار جهت گسترش و توسعه و ترویج فرهنگ الهی نماز اشاره کرد و گفت: به حمدالله در مجموعه بازار افراد متعهد و متدین فراوان است باید با برنامه ریزی و سازماندهی از این ابزار به نفع اقامه نماز و گسترش این فرهنگ به خوبی استفاده شود.

محمد اعتمادی در ادامه بازار را یک رسانه پر مخاطب دانست و گفت: همه روزه ده ها هزار نفر از این رسانه بازدید می کنند و متولیان و دست اندرکاران بازار باید به نحوی برنامه ریزی کنند تا بعنوان یک رسانه پویا انتقال دهنده ارزش های اسلامی به مراجعه کنندگان بازار باشند.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری روسای اتحادیه های صنفی جهت نهادینه شدن فرهنگ نورانی نماز در جامعه بازار گردهمایی متعدد را با حضور کارشناسان مسائل فرهنگی و دینی برگزار و نسبت به آسیب شناسی نماز در بازار اقدام نمایند.

در پایان این نشست دست اندرکاران بازار دیدگاه های خود را در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بازار ارائه و مقرر گردید با همکاری مجامع صنفی، انجمن اسلامی بازار، بسیج بازار و ستاد اقامه نماز راه های دستیابی به یک دیدگاه مشترک را بررسی نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا