اخبارگیلان

اجلاس نماز شهرستان بندر انزلی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان: والدین علاوه‌ بر اینکه خودشان پایبند به اقامه نماز باشند از کودکی و با زبان کودکانه، فرزند خود را نیز با نماز آشنا کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، اجلاس نماز در شهرستان بندر انزلی با حضور حجت‌الاسلام حجازی، مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان و حجت‌الاسلام شمس‌الدین، امام جمعه بندرانزلی و محمد پورخوش سعادت فرماندار بندرانزلی در روز پانزدهم بهمن ماه در سالن همایش های اداره کل بنادر و دریانوردی شهرستان بندر انزلی برگزار شد.

در ابتدای اجلاس نماز شهرستان بندر انزلی حجت‌الاسلام یونس علیپور، دبیر ستاد اقامه نماز و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرانزلی ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین جلسه، گزارشی از برنامه ها و عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان انزلی ارائه داد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش دوره‌ ویژه‌ای برای معاونین پرورشی برگزار شد تا بتوان با سبک و روش جدید دانش‌آموزان را در مسیر نماز قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸ مسجد شهری و ۱۰ مسجد روستایی امام جماعت دارند،افزود: ۲۴ اداره در سطح شهرستان نیز امام جماعت دارند. باید بستری فراهم شود که در همه مدارس اقامه نماز داشته باشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان انزلی با اشاره به بخشنامه ۲۰دقیقه وقت فضلیت نماز در ادارات شهرستان گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با ادرات و آموزش و پرورش شهرستان نماز جماعت در ادرات برگزار خواهد شد و امام جماعت دستگاههای اجرایی نیر در مدارس شهرستان حضور دارند و در بسیاری از مدارس نیر نماز جماعت اقامه می شود.

حجت الاسلام علیپور گفت: سال گذشته اقامه نماز در سواحل منطقه آزاد انزلی، طرح دریا انتهای خیابان پاسداران بندرانزلی همچنین ساحل روستای کپورچال برگزار شد و با توجه به استقبال خوب از این نمازها، امسال نیز در سواحل شهرستان برگزار می‌شود. باید با همفکری و هم افزایی بتوانیم اقدامات خوبی در عرصه نماز داشته باشیم.

حجت‌الاسلام حجازی، مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه اولین مدرسه برای هر فرد، خانه و خانواده است و ما در قبال فرزندان خود وظایفی داریم، اظهار کرد: جوانان در انتخاب همسر دقت نظر داشته و فقط در قید و بند ظواهر نباشند و یکی از مؤلفه‌های مهم در انتخاب همسر و شریک زندگی است، وقتی بنیان خانواده براساس اصول دینی شکل گرفت در آینده نیز می‌تواند فرزندان را توجه به مفاهیم دینی تربیت کرد.

اجلاسیه نماز در شهرستان بندر انزلی

مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان افزود:خانواده  پایه اصلی شکل گیری اجتماع بوده و بنیان اولیه شخصیت فرزندان و آینده سازان جامعه در خانواده شکل می‌گیردو والدین علاوه‌ بر اینکه خودشان پایبند به اقامه نماز باشند از کودکی و با زبان کودکانه، فرزند خود را نیز با نماز آشنا و در زمان دبستان هم در انتخاب معلم برای اولاد خود دقت کنند زیرا معلمان الگوی فرزندان هستند.

اجلاسیه نماز در شهرستان بندر انزلی

حجت‌الاسلام سیدعبدالجواد شمس‌الدین ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزار کننده اجلاس نماز شرستان بندرانزلی گفت: در روایات آمده بالاترین چیزی که بعد از معرفت به خداوند انسان را در مسیر تعالی قرار می‌دهد، نماز است. در ادیان الهی گذشته شاهد هستیم خداوند انبیا را امر به اقامه نماز می‌کند زیرا نماز مسیر سعادت را پیش پای انسان قرار می‌دهد و ما نیز باید با تمام توان در این مسیر سعی کنیم.

امام جمعه بندر انزلی  با اشاره به اینکه سالانه اجلاس نماز در سطوح کشوری، استانی و شهرستانی برگزار می‌شود، افزود: پیام امسال اجلاس نماز که از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد، تأکید بر جنبه معرفت‌افزایی نماز بود و این مسئله باید مورد توجه برنامه ریزان و دست اندرکاران در سطوح مختلف باشد.

حجت السلام شمس الدین بیان کرد: باید تلاش کنیم مسئله نماز را در زندگی فردی و اجتماعی نهادینه کنیم در اجلاس شهرستانی نماز باید کار میدانی و عملیاتی داشته باشیم و اقشار مختلف مردم بتوانند در جلسه حضور داشته باشند.

در پایان  اجلاسیه نماز شهرستان بندر انزلی از برندگان و برگزیدگان مسابقات قصه گویی نماز با اهداء لوح و هدیه قدردانی شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا