اخبارگفتگوهاهرمزگان

اهم فعالیتهای ستاد اقامه نماز شهرستان بندرلنگه تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین علی خلیفاوی، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی، اهم فعالیتهای این شهرستان را تشریح کرد.

وی در خصوص جلسات شورای اقامه نماز این شهرستان گفت: جلسات به صورت مستمر و منظم هر فصل یک جلسه با حضور فرماندار و سایر اعضاء برگزار می‌شود و مصوبات آن پیگیری و‌ اجرا میشود.

حجت الاسلام شیخ علی خلیفاوی در پاسخ به اسن سوال که از چه روش هایی برای شناسایی و هدایت ظرفیت های بالقوه و بالفعل شهرستان جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز استفاده کرده اید، گفت: از طریق فضای مجازی با ساخت کلیپ، مسابقات، حضور چهره به چهره در ادارات و مدارس و پیگیری امور، این امر مهم محقق شده است.

وی در ادامه افزود: بازدید‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود که معمولا هر اداره‌ای دو بازدید انجام یا از طریق خود روحانی که در ادارات مستقر می‌باشد در خصوص مشارکت کارکنان، مسئولین ادارات در بحث نماز، برگزاری مسابقات با موضوع نماز در ادارات و خانواده آنها، پرس و جو می شود.

دبیر ستاد اقامه نماز بندر لنگه افزود: با استفاده از بروشور‌ها، مسابقات، تجلیل از افرادی که همیشه در نماز هستند و حضور فعالی دارند، در ترویج فرهنگ نماز فعالیت می کنیم.

وی در خصوص کارگروه ساماندهی و نظارت بر وضعیت فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی شهرستان، گفت: توسط اعضای این کارگروه متشکل از امام جمعه یا مسئول دفتر وی، فرماندار یا یکی از معاونین، بخشدار، مسئول اداره راه، مسئول اداره مسکن و شهرسازی از نمازخانه‌ها و مساجد بین‌راهی بازدید انجام شده است.

خلیفاوی در پایان مهمترین نقاط قوت و ضعف و راه کارهای پیشنهادی جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دستگاه های اجرایی شهرستان را عنوان کرد و گفت: تاکیداتی که از طریق استانداری و‌امتیاز بندی که برای مدیران و کارکنان به صورت منظم و سرزده انجام می شود بسیار تاثیرگذار است‌.

فعالیتهای دبیر ستاد اقامه نماز بندر لنگه

فعالیتهای دبیر ستاد اقامه نماز بندر لنگه

فعالیتهای دبیر ستاد اقامه نماز بندر لنگه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا