اخبارگلستان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بندرگز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بندرگز، با حضور حجت الاسلام و المسلمین شهابی امام جمعه، حسنپور فرماندار، حجت الاسلام حسین‌پور دبیر ستاد اقامه نماز، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار، جمعی از مسئولین ادارات و نهادها و اعضای شورا در روز یکشنبه پنجم آذرماه سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه با هدف پیگیری امور نماز و اجرای فعالیتهای مصوب در دستگاه های اجرایی و برگزاری نشست های نماز شناسی و اقامه نماز دانش آموزی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام حسین‌پور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان، ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای فعالیتهای نمازی در شهرستان، خواستار توجه بیشتر دستگاه های اجرای در نشر معارف نماز شد.

حجت الاسلام و المسلمین شهابی امام جمعه بندرگز با تاکید بر ضرورت ترویج نماز در بین خانواده ها، گفت:  یکى از واجباتى که در دین اسلام بسیار اهمیت دارد، نماز است. نماز یک وظیفه ثابت و معین و یک دستور انضباطى است که روح توجه به پروردگار را در انسان زنده مى‌کند.

وی افزود: نماز، مظهر پیوند با خدا و ارتباط با اوست؛ به همین دلیل از همه عبادت‌ها برتر و بالاتر است. مؤمنان ارزش بسیارى براى اصل نماز و زمان برگزارى آن قائل هستند.

حسنپور فرماندار بندرگز در ادامه گفت: بیان کردن ارزش و آثار نماز و نیز بازگو کردن آثار زشت ترک نماز و ارائه الگوهاى عملى از سوى والدین، بزرگ‌ترها، هم کلاسى‌ها و… که این مهم‌ترین مرحله نمازخوان کردن فرزندان است.

وی افزود: ترک نماز یا سهل‌انگارى در اقامه نماز در افراد، به خصوص در بین نوجوانان وجوانان علت‌هایى دارد که جوان را به روى نیاوردن به نماز یا ترک آن مى‌کشاند.

در پایان مقرر شد گفتمان های دینی با موضوع نماز و اقامه نماز جماعت در مدارس با حضور امام جمعه و همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان پیگیری و اقدام شود.

شورای اقامه نماز شهرستان بندرگز شورای اقامه نماز شهرستان بندرگز شورای اقامه نماز شهرستان بندرگز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا