اخبارقم

شورای اقامه نماز بانک سپه قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، شورای اقامه نماز بانک سپه استان، دوشنبه، بیست و دوم آبان ماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به اجازه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و قانون ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز اشاره کرد و گفت: با توجه به این احکام و اسناد، اقامه نماز اول وقت به مدت بیست دقیقه جز حقوق کارکنان است و نباید حضور ارباب رجوع این حق را از کارکنان بگیرد و موجب کاهلی در حضور در نماز جماعت دستگاه شود.

وی در ادامه حضور مدیران ارشد و میانی را در پرشور سازی نماز جماعت دستگاه عاملی موثر عنوان و خاطر نشان کرد: حضور و همراهی مدیران در نمازخانه و اقامه نماز جماعت، مشوق همکاران در حضور گسترده در نماز جماعت خواهد بود.

وی در ادامه به ارائه پیشنهادات در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز توسط بانک ها پرداخت و گفت: پخش اذان از تلویزیون شعب، پخش کلیپ های نمازی از دستگاه های خودپرداز و انتشار جملات نمازی در برگه های نوبت دهی از جمله اقداماتی است که می توان از آن ها به عنوان تلنگر، تذکر و یادآوری نماز برای مراجعین استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور استفاده از ظرفیت همکاران فعال در مباحث فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در بین همکاران، خیرینی هستند که اهتمام خوبی به مباحث نمازی دارند، با شناسایی آنان می توان در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در مناطق کمتربرخوردار اقدام کرد.

مدیر امور شعب بانک سپه نیز در این جلسه به تشریح اقدامات نمازی دستگاه پرداخت و گفت: بازدیدهای مستمر از نمازخانه ها، برگزاری نظرسنجی از همکاران، حضور چرخشی ائمه جماعات در ساختمان های مختلف دستگاه به جهت تنوع در ارائه مطالب از جمله اقدامات این بانک در حوزه نماز است.

حسن دادگر در ادامه برگزاری جشن های تکلیف، تجلیل از خادمین و فعالین نماز، دوره های آموزشی ویژه همکاران و خانواده ها را از دیگر اقدامات این بانک دانست و افزود: آماده میزبانی از دیگر نشست ها و دوره های آموزشی نمازی در دستگاه هستیم.

استفاده از ظرفیت بانک سپه در اجلاس استانی نماز و حمایت کارکنان علاقه مند از مجمع خیرین مسجدساز استان از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه شورای اقامه نماز بانک سپه قم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا