اخبارخراسان رضویگفتگوها

در ۱۷ اداره شهرستان بردسکن نماز جماعت اقامه می‌شود

دبیر اقامه نماز شهرستان بردسکن: از ۴۳ اداره و نهاد دولتی در شهرستان بردسکن فقط در ۱۷ اداره و نهاد نماز به جماعت اقامه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بردسکن گفت: نماز بهترین راه و روش برای سلامت معنوی و روحی افراد و جامعه است.

حجت الاسلام اسماعیل مروجی نسب افزود: ترویج و ترغیب فریضه نماز در جامعه از شاخص‌های اصلی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است و مسئولیت پذیری، مسئولیت گرایی و وجدان کاری بهره‌وری بهتر و بیشتر در کار‌ها زمانی اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: این امر نسبت به سلامت معنوی در کنار سلامت جسمانی که مصداق بارز آن نماز است هوشیارانه و آگاهانه در ادارات، جامعه و مدارس عمل کنیم.

حجت الاسلام اسماعیل مروجی نسب گفت: با توجه به اینکه تامین و هماهنگی با روحانیون برای اقامه نماز با اداره تبلیغات اسلامی است بنابراین اداراتی که متقاضی امام جماعت هستند می‌توانند با اداره تبلیغات اسلامی هماهنگی لازم را به عمل آورند چرا که یکی از ارزشیابی‌های انجام شده و امتیاز به مدیران ادارات در پایان سال بحث برگزاری اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در ادارات خواهد بود.

دبیر ستاد اقامه نماز بردسکن گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید به این مهم عنایت ویژه داشته باشند و اقامه نماز را بر کار‌های جاری خود مقدم بشمارند.

وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ نماز جماعت باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و مسئولان در این رابطه تلاش کنند و باید طوری برنامه ریزی شود که در وقت نماز ارباب رجوع و کارمندان ادارات، عمل به این فریضه واجب را بر سایر امور مقدم بشمارند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا