اخبارکرمان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بردسیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بردسیر به ریاست فرماندار در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه این شهرستان روز دوشنبه مورخ ۸ خرداد ماه برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار شهرستان اهمیت نماز در آیات و روایات را مهم دانست و گفت: اقامه نماز جماعت در ادارات مورد تاکید است و حتما باید وقت نماز، جلسات تعطیل و مدیر اداره در نماز حضور پیدا کند.

وی ضمن قرائت آیه الذین آن مکناهم فی الارض اقاموالصلاه…. یکی از وظایف حاکمان نظام اسلامی را اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز برشمرد و تاکید کرد: ادارات باید اهتمام بیشتری نسبت به اقامه نماز جماعت در محل کار داشته باشند.

در ادامه امام جمعه شهرستان، گفت: نماز را باید از خانواده ها شروع کرد و اگر خانواده ای مقید به نماز باشد فرزندان آنها نیز افراد صالحی خواهند بود و اگر امروز معضلاتی در جامعه دیده می شود می توان ریشه آن را در خانواده جستجو کرد.

وی افزود: همه باید تلاش کنند تا فرهنگ نماز در خانواده جا بیفتد و یکی از کارهای مهم که در این سال تحصیلی با همکاری ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش و حوزه های علمیه انجام گرفت اعزام شصت نفر امام جماعت جهت اقامه نماز جماعت به مدارس شهر بود که تاثیر زیادی بر روی دانش آموزان و خانواده های آنها داشت که جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه جلسه گزارشی از فعالیت‌های ستاد در سال گذشته و برنامه های سال جاری توسط دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان  ارائه گردید و از اداراتی که دراقامه نماز جماعت اهتمام می ورزند تشکر کرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد یکی از برنامه های فرهنگی جشنواره گل محمدی تهیه امکانات لازم جهت اقامه نماز جماعت باشد و همچنین برنامه ریزی جهت اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در پارکهای شهر با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شهرداری انجام گیرد.

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا