اخبارخراسان رضویدسته‌بندی نشده

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلف به اجرای آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، مدیران و اعضای شورا یکشنبه بیست و ششم فروردین ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی در شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن گفت: خوشبختانه اواخر سال گذشته هیئت دولت آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز را مورد بازبینی و پس از اصلاح به تمامی استانها ابلاغ کرد به همین دلیل تمامی ادارات مکلف و موظف هستند این آیین نامه را در حوزه ادارات اجرایی کنند.

وی از تشکیل یک هیئت نظارت متشکل از نماینده ستاد اقامه نماز مبنی بر اجرایی کردن آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز در استان خبر داد و افزود: تمامی سازمان‌ها و ادارات باید این آیین نامه را اجرایی کنند و سازمان برنامه و بودجه موظف است طبق این دستورالعمل سهم اعتباری در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ نماز را پیش بینی کند.

سبحانی نیا اطهار کرد: آموزش و پرورش نیز باید هزینه ایاب و ذهاب ائمه جماعات مدارس را در برنامه‌های خود دیده که به تمامی استانداران هم ابلاغ شده است و هر شش ماه یک بار گزارشی از وضعیت نماز ادارات را به ستاد اقامه نماز ارائه دهند و هر ساله یکی از ارزیابی ها و عملکرد مدیران بحث اقامه نماز می‌باشد که می‌طلبد به این مهم توجه ویژه‌ای شود.

حجت الاسلام و المسلمین مروجی نسب دبیر شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن در ادامه این جلسه گفت: اگر عملیات موشکی سپاه صورت نمی‌گرفت دشمن جسوتر می شد و اقدامات دیگری را بر علیه ایران انجام می‌داد ولی این عملیات موشکی درس عبرتی بود که دشمنان سر جای خود بنشینند و خیال باطل نکنند چرا که ایران اسلامی در اوج قدرت است و اجازه خیال باطل علیه کشور را به دشمن نمی‌دهد.

دبیر شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن با بیان اینکه اقامه نماز باعث ‌می شود بسیاری از ناهنجاری‌ های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند افزود: متاسفانه در اقامه نماز کوتاهی می‌شود و همه ما وظیفه داریم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز اهتمام جدی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: علی رغم اینکه آیین نامه ترویج و فرهنگ نماز توسط هیئت دولت به تصویب رسیده است به تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها ابلاغ شده است ولی متاسفانه ادارات به این بخشنامه عمل نمی‌کنند.

مروجی نسب عنوان کرد: هنوز برخی از مدیران ادارات به این نتیجه نرسیده‌اند که موقع نماز جلسات خود را تمام کرده و یا ۲۰ دقیقه وقت اداری را به نماز اختصاص دهند.

دبیر شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن افزود: امروز نباید بعد از ۴۵ سال از پیروزی انقلاب برای نماز دغدغه داشته باشیم بلکه همه باید تلاش کنیم این فریضه در اول وقت اقامه شود در همین راستا در ۱۷ اداره شهرستان بردسکن نماز به جماعت اقامه می‌شود و در ۲۳ مسجد سطح شهر نیز نماز در دو وعده و در چهار مسجد در سه وعده توسط ائمه جماعات اقامه می‌شود.

وی ادامه داد: در بیش از ۲۰۰ آموزشگاه سطح شهرستان بردسکن نماز به جماعت اقامه که در ۷۷ مدرسه توسط ائمه جماعت و مابقی توسط مربیان و یا معاونین پرورشی نماز به جماعت اقامه می‌شود.

مروجی نسب در پایان گفت: یکی از برنامه‌های محوری آموزش و پرورش سه‌شنبه‌های معنوی می‌باشد که با حضور امام جمعه و تعدادی از مسئولان ادارات هر هفته در نماز جماعت یکی از مدارس شرکت و از فعالان نماز نیز تجلیل به عمل می‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در شورای اقامه نماز این شهرستان از اقدام به موقع و عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه اسرائیل قدردانی کرد و افزود: مدیران ادارات باید نسبت به اقامه نماز اول وقت اهتمام جدی داشته باشند و حتی ارباب رجوع خود را به نماز دعوت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا