اخبارخراسان رضوی

شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در سفر به شهرستان بردسکن در جلسه شورای اقامه نماز این شهرستان که با حضور امام جمعه، دبیر اقامه نماز و مسئولین شهرستانی برگزار شده بود، یکشنبه ۱۴ اسفندماه شرکت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با توجه به آیات و روایات براهمیت اقامه نماز اول وقت تاکید کرد و گفت: انسان باید بهترین وقت خود را صرف اقامه نماز قرار دهد و نیروهای پیشگام، فرهنگیان باید مهارت و معارف خود در حوزه دین افزایش دهند.

وی به نقش حراست ها، مدیران ادارات و روابط عمومی های ادارات در اقامه نماز اول وقت اشاره کرد و گفت: فرمانداری ها باید نسبت به دوره های مهارتی اهتمام جدی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا از آمادگی شورای اقامه نماز در حوزه محتوا خبرداد و گفت: باید آموزش و پرورش به عنوان متولی به سئوالات دانش آموزان پاسخ دهد و اگر نتوانیم به سوالات دانش آموزان و نسل جوان پاسخ دهیم سوالات آنها تبدیل به شبهه می شود.

وی افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم نسل تغییر پیدا می کند و امروزه با توجه به آثار مخرب فضای مجازی خانواده ها در حوزه تربیت فرزندان خود ناتوان شده اند و مدارس نیز به عنوان قوی ترین مرکز تربیت نیز در این حوزه ضعیف عمل کرده اند و در حوزه مساجد نیز نتوانسته ایم نسل جوان را جذب کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ادامه داد: ما باید به جوانان و نوجوانان در مساجد نقش دهیم تا بتوانیم با نوآوری و خلاقیت زمینه جذب آنها را به مساجد داشته باشیم.

وی در پایان از روحانیون خواست سیر مطالعاتی داشته باشند و دانش خود را ارتقا ببخشند تا بتوانند به شبهات جوانان و نوجوانان پاسخ دهند و آموزش و پرورش نیز باید در توسعه فرهنگ نماز برنامه ریزی بیشتری داشته باشد.

شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن برگزار شد شورای اقامه نماز شهرستان بردسکن برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا