اخبارخراسان رضوی

اجلاس نماز شهرستان بردسکن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اجلاس نماز شهرستان بردسکن با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، فرماندار، مسئولین شهرستانی و جمعی از اقشار معلمین، فرهنگیان و دانش آموزان یکشنبه بیست و ششم فروردین ماه برگزار شد.

در ابتدای این اجلاس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی به عملیات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه ها و مراکز رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: این اقدام سپاه پاسداران باعث شد رژیم غاصب صهیونیستی زمین گیر شود و اگر بخواهد دست از پا خطا کند اقدامات توفنده تری از طرف ایران صورت خواهد گرفت.

وی دانش، بینش و مهارت را سه عنصر مهم در حوزه مباحث تربیتی در خانواده‌ها و حوزه کاری مدیران برشمرد و افزود: هرگاه بتوانیم خودمان را به این سه عنصر تجهیز کنیم می‌توانیم در کار خود موفق باشیم.

سبحانی نیا ادامه داد: امروز بدون دانش، بینش و مهارت نمی‌توان کاری را انجام دهیم چرا که باید همواره این سه ضلع در حوزه مباحث تربیتی و اعتقادی در کنار هم باشد تا بتوانیم جوانان و نوجوانان را به ابعاد ترویج و فرهنگ نماز بیشتر آشنا کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت اقامه نماز اول وقت اشاره کرد و افزود: امروز برای ترویج فرهنگ نماز و دین نیاز به تفکر داریم همچنان که یک مدیر بدون تفکر نمی‌تواند در حوزه کاری خود موفق عمل کند.

وی عنوان کرد: امروز در حوزه تعلیم، تربیت و اقامه نماز به یک مهندسی و فرمول جدید نیازمندیم. آموزش و پرورش می‌تواند نقش تاثیرگذاری را در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه ایفا کند.

علی اکبر چراغیان مدیر آموزش و پرورش بردسکن در اجلاسیه نماز این شهرستان اظهار کرد: بیش از ۶۰ فضای آموزشی دارای نمازخانه می‌باشد و خوشبختانه سال گذشته با تلاش خیران در فضای آموزشی در شهر بردسکن و بخش انابد نمازخانه احداث شد.

وی با گلایه از سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور که در احداث فضاهای آموزشی فضایی را با نام نمازخانه در نظر نمی‌گیرند افزود: متاسفانه دو فضای آموزشی که در بردسکن و انابد توسط اداره کل نوسازی احداث شده است نمازخانه در آنها دیده نشده است و باید با کمک خیران برای این دو فضای آموزشی نمازخانه احداث کنیم.

مدیر آموزش و پرورش بردسکن در پایان خاطر نشان کرد: در بیش از ۲۰۰ مدرسه سطح شهرستان بردسکن حتی با ۱۰ دانش آموز نماز به جماعت اقامه می‌شود که امید است در ساخت پروژه‌های دیگر فضایی به نام نمازخانه در مدارس دیده شود.

در پایان اجلاسیه نماز شهرستان بردسکن از فعالان در حوزه نماز مدارس تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا