اخبار

برگزاری دوره توانمندسازی هزار امام جماعت مدارس

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری دوره توانمندسازی مدیران مدارس که در 4 مرحله در استان مرکزی در حال برگزاری است، را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز درباره جزئیات برگزاری دوره توانمندسازی مدیران مدارس که به میزبانی استان مرکزی در حال برگزاری است اظهار کرد: این دوره در دو بخش مدیران مدارس با اولویت مدیران جدید الانتصاب مدارس دولتی و غیردولتی همچنین روحانیون امام جماعت مدارس در ۴ دوره در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه دوره اول ویژه مدیران مرد مدارس پسرانه با ظرفیت ۳۰۰ نفر از ۷ استان برگزار شد، از برگزاری دوره دوم روحانیون امام جماعت مدارس پسرانه خبر داد که این دوره نیز با ظرفیت ۲۰۰ نفر برگزار شده است.

باقری در ادامه از برگزاری سومین مرحله این دوره با حضور ۳۰۰ نفر از مدیران زن مدارس دخترانه ۷ استان خبر داد که افتتاحیه این دوره نیز با حضور اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی برگزار شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: از روز گذشته ۴ آذرماه نیز به مدت ۳ روز چهارمین و آخرین دوره با حضور ۲۰۰ نفر از امامان جماعت مدارس دخترانه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره با مشارکت هزار نفر در ۴ دوره با حمایت مالی پالایشگاه نفت شازند و مشارکت ستاد اقامه نماز کشور برای تامین اساتید و محتوا همچنین زحمات همکاران در اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در اردوگاه امام خمینی شهر خمین برگزار می‌شود.

باقری تصریح کرد: هدف این دوره آموزش و توانمندسازی کنشگران نماز مدارس مانند مدیران و روحانیون همچنین آشنا کردن این دو گروه با شیوه‌های جذب دانش‌آموزان به نماز جماعت و برنامه‌های نماز در مدارس براساس برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی است. درصدد هستیم با مشارکت ستاد اقامه نماز این دوره‌ها را برای سایر استان‌ها نیز برگزار کنیم.

به گفته مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش براساس تفاهم‌نامه‌ای این دوره‌ها در جهت توانمندسازی نیروهای انسانی مدارس به صورت منطقه‌ای، استانی و قطبی برگزار می‌شود. این کار اکنون قطبی است و مناطق نیز اجرای دوره‌های مشابه را در دست اجرا دارند.

منبع: خبرگزاری پانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا