اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان برخوار برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: تلاش مدیران و مسئولین شهرستان در راستای تبلیغ و فرهنگ سازی نماز در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در اجرای این مهم الهی قدم هایی محکم بردارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، شورای اقامه نماز شهرستان برخوار با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، قربانی فرماندار برخوار، نریمانی رئیس اداره آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین حیدری دبیر شهرستان و اعضای شورای اقامه نماز روز شنبه ۱۸ شهریورماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداخت و بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن بازگشایی مدارس ستاد اقامه نماز شهرستان با همکاری آموزش و پرورش در حال برنامه ریزی دقیق جهت اجرای بهتر امر نماز در مدارس است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر با استناد به آیات و روایات، نکاتی را در مورد اهمیت برپایی نماز خصوصا نماز جماعت بیان کرد.

وی با اشاره به دستور العمل سند راهبردی پنج ساله نماز‌ بیان نمود: تلاش مدیران و مسئولین شهرستان در راستای تبلیغ و فرهنگ سازی نماز در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در اجرای این مهم الهی قدم هایی محکم بردارند.

مدیر ستاد اقامه نماز نکاتی را پیرامون سند راهبردی پنج ساله بیان نمود و اظهار داشت: در این سند تمام دستگاه ها و مسئولین در امر تبلیغ و فرهنگ سازی این واجب الهی دارای مسئولیت و نظارت بر پیشرفت امور مربوط به آن می باشند.

فرماندار و رئیس شورای اقامه نماز شهرستان برخوار با اشاره به وظایف مسئولین و مدیران ادارات شهرستان نسبت به تبلیغ و فرهنگ سازی نماز جماعت در ادارات و اهمیت حضور مدیران در نماز جماعت ادارات نکاتی را بیان نمود.

قربانی در مورد اقدامات صورت گرفته در راستای فرهنگ سازی این واجب الهی در شهرستان بیان داشت: پخش اذان زنده از بلندگوهای پارک‌ها و ادارات شهرستان، برگزاری نماز جماعت در فصل تابستان در پارک ها، حضور مسئولین در نماز جماعت مساجد و رفع مشکلات نمازگزاران از جمله فعالیت های انجام شده می باشد.

نریمانی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان برخوار نیز با اشاره به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی جدید برنامه های اداره آموزش و پرورش را در راستای پررنگ جلوه دادن امر نماز در بین دانش آموزان بیان نمود و اظهار داشت: برگزاری جشن تکلیف، کرسی های آزاد اندیشی، تقدیر از فعالین در عرصه نماز، آموزش مربیان نماز، بازدید از نمازخانه‌های مدارس و فعالیت آنها، تولید محتوا برای فضای مجازی از برنامه های این اداره برای سال جدید تحصیلی خواهد بود.

در پایان سایر اعضای شورای نماز نکاتی را در مورد اقدامات صورت گرفته در راستای ترویج و فرهنگ سازی نماز ادارات خود بیان کردند و فرماندار مواردی را به عنوان مصوبات جلسه ابلاغ نمود.

شورای اقامه نماز برخوار اصفهان

شورای اقامه نماز برخوار اصفهان

شورای اقامه نماز برخوار اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا