اخبارتهران

نشست سرپرست ستاد اقامه نماز با معاون بسیج مساجد و محلات سپاه تهران بزرگ برگزار شد

حجت الاسلام بهشتی: نگاه قرآن به نماز، اقامه کردن آن است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، نشست حجت‌الاسلام‌ و المسلمین بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز با حجت‌الاسلام کدخدائی معاون بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت محمّد رسول‌الله تهران بزرگ در روز هفدهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این نشست سرپرست ستاد اقامه نماز ضمن تبیین راه‌های انتشار معارف دینی در سطح جامعه بویژه در بین نسل‌نو، گفت : یکی از مسائلی که مکرراً مورد تأکید مقام معظّم رهبری در مواجه با مسائل شناختی و معارف دینی در بین نسل‌نو است، اهتمام به حوزه تعلیم و تربیبت است و ما به عنوان کارگزاران نظام اسلامی باید توجه و نگاه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه از وظایف امام جماعت علاوه بر اقامه نماز ، کار فرهنگی است ؛ بیان کرد : در حوزه تعلیم، توانمندسازی مهارتی و محتوایی ائمه جماعات مدارس ، مساجد و دستگاه‌های اجرایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که امام جماعت علاوه بر اقامه نماز در مساجد و محلات باید ملجع رجوع مردم برای آگاهی و شناخت مسائل دینی باشد .

بهشتی با اشاره به اهمیت خانواده در تعلیم و تربیت نسل‌نوِ مؤمن و انقلابی گفت : برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه خانواده‌ها در مدارس ، مساجد و محلات موجب آگاهی بخشی در سطح جامعه خواهد شد .

بهشتی گفت : نگاه قرآن به نماز ، اقامه کردن آن است ؛ اقامه کردن یعنی پرچمداری . سه مسئله‌ای که در قرآن به آن تأکید شده است ، اقامه دین ، اقامه نماز و اقامه کلام خدا یا همان قرآن است ؛ این نشان از اهمیت و جایگاه پرچمداری در دین اسلام است .

سرپرست ستاد اقامه نماز با بیان اینکه ، امروز باید در خصوص وضعیت اقامه نماز در دستگاه‌ها باید فکر جدی شود ؛ گفت : کانون‌های اندیشه‌ورز در حوزه نماز باید افزوده شوند و اقامه نماز باید از نظر کیفی افزایش پیدا کند .

بهشتی با بیان اهمیت جایگاه اقامه نماز در رشد و تعالی جامعه گفت : اگر نماز اقامه شود ، ذکر بالا می‌رود و اگر ذکر بالا رود تأثیرش در کار ، فرد ، خانواده و جامعه نمایان خواهد بود .

سرپرست ستاد اقامه نماز استان تهران در پایان سخنان خود گفت : نکته مهم این است که باید کارگروه مشورتی و عملیاتی برای ائمه جماعات استان تهران شکل گیرد چرا که دستگاه‌های متولی ائمه جماعات و نماز به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند؛ بر این اساس همتی لازم است تا این ائمه جماعات رصد ، ساماندهی ، توانمندسازی و … شوند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا