آذربایجان غربی

بازدید قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از مدرسه شاهد برادران آهندوست ارومیه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، همراه با جمعی از معاونین آموزش و پرورش و دبیر اقامه نماز آموزش پرورش در استان و سرپرست ستاد اقامه نماز استان از مدرسه شاهد برادران آهندوست ارومیه روز سه شنبه، هشتم آذر ماه، بازدید و همراه دانش آموزان نماز جماعت را اقامه کردند.

زرهانی گفت: از حضور شما دانش آموزان در صفوف نماز تشکر میکنم، جوانان رشیدی که آینده کشور دست شماست و نور چشم ما و مقام معظم رهبری هستید. از معلمان، دبیران، مدیران و خانواده های شما نیز تشکر میکنم. که دست به دست هم داده و چنین صحنه با شکوهی را رقم زدیم.

وی گفت: یکی از آیه های مهم در رشد عقلی و اجتماعی دانش آموزان آیه ی « فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ : پس به بندگان من بشارت (مژده) ده، همان کسانی که ( تنها ) به سخنان مشخصی (یعنی وحی قرآنی و احادیث اهل بیت ) گوش فراداده و از آنها به بهترین نحو پیروی می کنند. » این آیه به اهمیت گوش کردن اشاره میکند که چه سخنانی را گوش دهیم و آن که بهتر است را انتخاب کنیم. یکی از مزایای انسان داشتن عقل است. اولین چیزی که خداوند برای انسان آفریده عقل است. پس یکی از اقتضائات عقل، خوب گوش کردن است.

زرهانی افزود: آیه دیگری مربوط حرف زدن است.«ادْعُ إِلَىٰ سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَهِ وَالْمَوْعِظَهِ الْحَسَنَهِ ۖ وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ ۚ: (ای رسول ما خلق را) به حکمت (و برهان) و موعظه نیکو به راه خدایت دعوت کن و با بهترین طریق با اهل جدل مناظره کن » ما باید اول با حکمت یعنی عقل و درایت صحبت کنیم، بعد اگر بخواهیم پند و موعظه کنیم، حسنه باشد و اگر بخواهیم با کسی مجادله یا مناظره کنیم با عقلانی ترین و نیکوترین شیوه با آن مجادله کنیم.

وی ادامه داد: «الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاهَ: همان کسانی که هر گاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم، نماز را برپا می‌دارند»  این یعنی هر کس در زمین به تمکن رسید باید نماز بخواند . مثل شما عزیزان که اکنون به اقامه نماز پرداخته اید.

در پایان از دانش آموزان فعال در امر نماز تقدیر به عمل آمد و هدایایی تقدیم شد.

بازدید قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از مدرسه شاهد برادران آهندوست ارومیه بازدید قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از مدرسه شاهد برادران آهندوست ارومیه بازدید قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از مدرسه شاهد برادران آهندوست ارومیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا