اخبارقم

پیش اجلاس نماز مساجد در قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم،‌ پیش اجلاس نماز مساجد استان،‌ صبح سه‌شنبه، بیست و هشتم آذرماه، با حضور مدیر ستاداقامه نماز، مدیرکل تبلیغات اسلامی و ائمه جماعات مساجد برگزار شد.

پیش اجلاس نماز مساجد در قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری و هشتمین اجلاس استانی نماز گفت: موضوع اجلاس ها نماز نسل نو با تاکید بر مدرسه، مسجد و دانشگاه نامگذاری شده است و این امر تاکیدی بر رویکرد جدید ستاد اقامه نماز است.

وی در ادامه پیش اجلاس نماز مساجد را بستری برای احصاء کاستی های موجود در مساجد عنوان کرد و گفت: این نشست برای احصاء کاستی های موجود در نماز مساجد برگزار شده است تا آسیب ها و کاستی های موجود از دیدگاه ائمه جماعات را بررسی کنیم.

پیش اجلاس نماز مساجد در قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم نیز با تبیین جایگاه مسجد در مسائل فرهنگی جامعه خاطر نشان کرد: ائمه جماعات محور اصلی فعالیت ها در مساجد باشند.

وی با اشاره به آثار پویاسازی مسجد گفت: حضور نوجوانان و جوانان در مساجد و نماز جماعت، موجب ایجاد فضای فرهنگی در جامعه خواهد شد.

در ادامه ائمه جماعات به بیان دغدغه ها و برخی کاستی ها پرداختند که عدم همراهی هیات امنا، عدم تامین منابع مالی، عدم تبیین جایگاه مسجد در بین خانواده ها، برگزاری دوره های آموزشی معرفتی نماز ویژه ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد، عضویت جوانان در هیئت امنا و استمرار ارتباط خانواده ها با مساجد از اهم مطالب مطرح شده بود.

در پایان مقرر شد اهم مطالب احصا شده در صحن اجلاس استانی نماز طرح و مورد بررسی قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا