آذربایجان شرقیاخبار

پیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، پیش اجلاس نماز، نمایشگاه کتاب، نقاشی و دوره توانمندسازی مدیران و معاونین آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، حجت الاسلام صابر کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد، حجت الاسلام بابایی کارشناس آموزشی و فرهنگی ستاد، دکتر بیابانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز و سایر مسئولین روز یکشنبه هفتم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تشکر و قدردانی از مدیر، اساتید، مجریان پیش اجلاس، دانش آموزان و مهمانان عزیز، با اشاره به حدیث شریف از امیرالمومنین علیه السلام که می فرماید اَلصّلاهُ حِصْنُ الرَّحْمنِ وَ مَدْحَرَهُ الشَّیطانِ) نماز، دژ محکم خداوند مهربان و وسیله راندن شیطان است گفت: در دنیا ما شاهد هستیم که اهل ایمان از سعادت دنیا و آخرت نگران هستند و در این میان هم دشمن قسم خورده ای دارند که از هر راهی، ابزاری تلاش می کند تا مانع رسیدن بشر به سعادت بشود.

وی با اشاره به رحمت بیکران خداوند، افزود: مگر می شود دردی در این عالم باشد و خداوند درمانش را نیافریده باشد؟ در مقابل این نگرانی ها و موانع خداوند متعال یک راه بیان می کند، و آن هم نماز است.

حجت الاسلام صابر در جمع مدیران و معاونین پرورشی(دوره توانمندسازی) ضمن تشکر و قدردانی از همکاری مدیر ناحیه با ستاد اقامه نماز و اجرای دوره های آموزشی نماز، با اشاره به رمز موفقیت انبیاء علیهم السلام، گفت: پیامبران الهی سعه صدر، علم و طریقه بیان معارف را بلد بودند و معرف دینی را آسان و زیبا متناسب با ظرفیت مخاطب انتقال میدانند.

وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست، افزود: اگر می خواهد در مسیر تعلیم و تربیت قدم بردارید، باید مانند انبیاء عمل کنید با حوصله و محبت به سوالات و شبهه های دانش آموزان جواب گو باشید و در این مسیر از ظرفیت های ستاد اقامه نماز استان، با برگزاری نشست های اعتقادی و معنوی استفاده کنید.

در پایان پیش اجلاس از برگزیده گان مسابقات نقاشی و کتاب خوانی اساتید و دانش آموزان، امامان جماعات نمونه ناحیه و فعالان نمازی تجلیل شد.

پیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزپیش اجلاس نماز آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا