اخبارخراسان رضوی

شورای اقامه نماز شهرستان بجستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در سفر به بجستان در جلسه شورای اقامه نماز که با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولین شهرستانی دوشنبه ۱۵ اسفندماه تشکیل شده بود شرکت کرد.

در این جلسه ابتدا دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بجستان گزارشی کوتاه از اقدامات انجام گرفته شده ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ضمن گرامیداشت عالمان این شهر یادآور شد: این شورا باید حداقل در طول سال دو مرحله وضع موجود فرهنگ دینی در شهرستان مورد ارزیابی قرار داده و براساس شناخت واقعی برنامه هایی را تدوین و بین سازمان های دولتی و مردمی براساس وظیفه ی سازمانی تقسیم نمایند.

وی ادامه داد: سپس پیگیری هایی نیز انجام می گیرد تا شاخص های حضور جوانان در مراکز دینی مثل مساجد و… مورد بررسی قرار گرفته و توسعه فرهنگ نماز ارتقا یابد و اگرموانعی هم وجود دارد با همت یک دیگر برطرف کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی اظهارکرد: برای تحقق توسعه ی فرهنگ و باورهای دینی امروزه لازم است همه اعم از والدین مربیان پرورشی و روحانیون به دلیل تغییر نسل نو براساس روحیه که در آنها وجود دارد برخلاف انسان های مسن که سنت پذیرن و جوانان که نوگرا هستند باید خود را از نظر مهارتی و دانشی به مرحله ای برسانیم که پاسخگوی آنها باشیم و در این راستا ستاد اقامه نماز آمادگی دارد بسته های آموزشی حضور اساتید را فراهم سازد تا این هدف محقق گردد.

در ادامه سفر مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی به همراه امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستانی در برنامه سه شنبه های معنوی در یکی از دبیرستان های دخترانه حضور پیدا کرد و مدیر ستاد اقامه نماز استان در صحبت کوتاهی مطالب را ارائه و از چند نماز یاور و فعال نماز این دبیرستان نیز تقدیم به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا