اخباریزد

مشارکت ۷۴۰ دانش‌آموز یزدی در پویش «زنگ ایمان»

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با اشاره به برگزاری پویش «زنگ ایمان» در مدارس ناحیه یک یزد گفت: تاکنون ۷۴۰ دانش‌آموز در این پویش شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز شنبه بیست و پنجم آذر ماه، کاظم پناهی، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به برگزاری پویش «زنگ ایمان» گفت: در قالب این پویش از نظرات دانش‌آموزان در حوزه نماز اعم از وضعیت اقامه نماز و نمازخانه‌های مدارس بهره خواهیم برد و جایگاه نماز در مدارس ناحیه یک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در فراخوانی که در گروه‌ها و کانال‌های مدارس توسط مربیان پرورشی منتشر شد، دانش‌آموزان نظرات خود را درباره اقامه نمازجماعت، زنگ نماز، فضای نمازخانه و جذاب‌سازی آن و… بیان و انتقادات و پیشنهادات خود را در سامانه مدرسه من بارگذاری کرده و مواردی که در این حوزه باید بیان شود، توسط دانش آموزان به ما انتقال می‌یابد.

پناهی با اشاره به اینکه این اطلاعات جمع‌بندی و به نظرات دانش آموزان در حوزه نماز رسیدگی می‌شود و در نهایت جوایزی به دانش‌آموزان مشارکت‌کننده اهدا خواهد شد افزود: در قالب این پویش دانش‌آموز به صورت مستقیم و بدون واسطه می‌تواند انتقادات خود درباره وضعیت نمازخانه و اقامه نماز در مدرسه را بیان و برای بررسی ارسال کند.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با اشاره به برگزاری مرحله اول این پویش، از مشارکت قریب ۷۵۰ دانش‌آموز در این پویش خبر داد و گفت: برگزیدگان مرحله اول با اهدای جوایز تجلیل شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری طرح «مدافعان ایمان» ذیل برنامه فراگیر پرورشی و بازدید از مدارس گفت: در قالب این طرح، کلاس‌های توجیهی برای همکاران فرهنگی به‌ویژه معاونان و مربیان پرورشی برگزار و ضمن بازدید از مدارس، وضعیت نماز در مدارس مورد بررسی قرار می‌دهند.

پناهی با اشاره به اینکه این افراد بازوی آموزش و پرورش برای ارتقای جایگاه نماز در بین دانش آموزان می‌شوند بیان کرد: در قالب این طرح اطلاعات کامل در حوزه نماز جمع‌آوری می‌شود و در زمینه مباحثی از جمله جذاب‌سازی زنگ نماز و نمازخانه مدارس، جذب دانش‌آموزان به اقامه نماز اول وقت و … برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد.

 

منبع: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا