اخبارمجمع خیرین مسجدسازهمدان

جلسه مجمع خیرین مسجد ساز در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه مجمع خیرین مسجد ساز استان همدان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان و چند تن از خیرین مسجد ساز در روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز همدان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام حسنی حلم ضمن خوش آمد گویی به خیرین محترم و تبریک ایام دهه کرامت بیان کرد: اهمیت مسجد سازی در قرآن کریم آمده است و مسجد خانه خداوند متعال در زمین، مکان سجده در برابر عظمت خداوند متعال، مکان شناخت و گذرگاه رسیدن به سعادت در جوار رحمت خداوند مهربان است.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان ویژگی های کسانی که مسجد سازی انجام می دهند گفت: آن ها به خدا و آخرت ایمان دارند و اهل نماز و زکات هستند.

حسنی حلم ضمن اشاره به اهمیت خانه خدا افزود: مسجد خانه ی خدا برروی زمین است و ما باید همانقدر که برای آباد کردن خانه های خودمان دغدغه داربم و تلاش میکنیم به آباد کردن خانه خدا هم توجه کنیم.

مدیر ستاد با بیان اینکه هم مسجد میخواهیم هم نماز خوان تصریح کرد: اگر میخواهیم نماز خوان داشته باشیم باید فضایی مناسب و در دسترس مردم درست کنیم.

وی افزود: شاخصه اصلی مسجد عبادت است اما مسجدی در تراز جمهوری اسلامی است که کار های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی در آنجا نیز انجام شود و باید تلاش کنیم به مساجدی در تراز جامعه اسلامی دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به آیه “یداللَّه مع الجماعه” گفت :دست خداوند با جماعت است و ما باید از ظرفیت های استان بهره مند شویم تا بتوانیم قدمی در راستای این امر مهم برداریم و هرزمان که حرکت جمعی باشد شاهد رشد و حرکت در کارها خواهیم بود.

جلسه مجمع خیرین مسجد ساز در استان همدان برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا