اخبارکردستان

شورای اقامه نماز شهرستان بیجار برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: هرکس با نماز مانوس شود ضمن اینکه از گناهان و زشتی ها دوری می کند در برابر اموری که به او سپرده شده احساس مسئولیت خواهد کرد و تلاش می کند وظایف خود را صادقانه و با بهترین کیفیت انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز سی ام آذر ماه شورای اقامه نماز شهرستان بیجار با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار بیجار، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای شورا برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام خورشیدی امام جمعه شهرستان بیجار ضمن تقدیر و تشکر از کسانی که در عرصه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خدمت می کنند گفت: کار های بسیار خوبی انجام شده اما کافی نیست.

وی با اشاره به وضعیت مساجد و استقبال از نماز گفت: لازم است هیئت امنا و ائمه جماعت بعضی از مساجد سامان دهی مجدد شوند چون بعضی از مساجد در حال رکود هستند و باید بروز بشوند تا در تراز جمهوری اسلامی باشند.

امام جمعه شهرستان بیجار گفت: در اکثر ادارات شهرستان بیجار نماز جماعت برگزار می شود و لازم است مدیران بعنوان الگو اولین نفر باشند که در نماز های جماعت شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مدیران حضور کمرنگی در نماز جمعه دارند گفت: در دولت مردمی و انقلابی انتظار می رود مدیران برای سایر اقشار جامعه در حوزه نماز الگو باشند.

حجت الاسلام خورشیدی گفت: نمازخانه های راه های مواصلاتی و پارک ها باید مورد بازدید قرار گیرند و اگر نواقصاتی وجود دارد برطرف شود.

محبیان فرماندار بیجار ضمن خیرمقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و همراهان گفت: امروز کار آموزش و پرورش بسیار سخت است و وظیفه سنگینی برعهده دارد. از زحمات آن ها تشکر می کنم اما چون نماز باید از در سنین پایین آموزش داده شود، لازم است آموزش و پرورش فعالیت و تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشد و با استفاده از روش های جدید و سبک های بروز دانش آموزان را به نماز جذب کند و از سبک های سنتی که کارایی لازم نداشتند دوری نماید.

وی افزود: مدیران و معلمین آموزش و پرورش باید برای دانش آموزان الگو باشند تا وضع نماز در مدارس انشاءالله به حد مطلوبی برسد. فرماندار بیجار از روسای ادارات خواست تا نسبت به بارگزاری مستندات فعالیت ها در سامانه سجاده اقدام کنند.

وی گفت: دبیر شورای اقامه نماز شهرستان به همراه اکیپی باید از نمازخانه های ادارات و وضعیت نماز جماعت بازدید کنند و گزارشاتی به فرمانداری ارائه دهند.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان بیجار گفت: امروز بحث نماز نه تنها بعنوان دستور خداوند و عبادت بلکه باید به آن بعنوان وسیله ای بسیار مهم برای سلامت جامعه و کارآمد کردن نوجوانان، جوانان و کارکنان دولت  نگاه کرد.

وی افزود: هرکس با نماز مانوس شود ضمن اینکه از گناهان و زشتی ها دوری می کند در برابر اموری که به او سپرده شده احساس مسئولیت خواهد کرد و تلاش می کند وظایف خود را صادقانه و با بهترین کیفیت انجام دهد.

عظیمی با اشاره به اهداف اجلاس نماز گفت: اجلاس سراسری نماز امسال در نیمه دوم در استان زنجان برگزار می شود و شعار امسال؛ نماز نسل نو با تمرکز بر دانشگاه، مسجد و مدارس می باشد لذا می طلبد همه ما به مجموعه آموزش و پرورش و دانشگاه ها کمک کنیم تا فضای آن ها نمازی باشد چون قلب جوانان برای پذیرش مسائل دینی آمادگی لازم دارد و اگر مسئولین برنامه ریزی لازم داشته باشند و بتوانند با روش های مناسب آن ها را به نماز جذب کنند قطعا همه استقبال خواهند کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: بعضی از خادمین و ائمه جماعت مساجد باید جا به جا شوند و افراد جدیدی که بروز هستند جایگزین آن ها شوند یا حداقل دوره های آموزشی برای آن ها برگزار شود چون رفتار بعضی از خادمین و هیئت امنای مساجد به گونه ای است که باعث دوری جوانان و نوجوانان از مساجد خواهد بود در صورتی که در دین مبین اسلام مسجد کارکرد های فراوانی دارد.

وی افزود: برای اینکه دانش آموزان و دانشجویان ما از مساجد استقبال کنند باید برنامه های متنوعی مانند برنامه های آموزشی، کلاس های تقویتی، مراسمات، تشویق جوانان، تقدیر ها و …. برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: درصورتی که آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، اوقاف و  حوزه های علمیه در شهرستان همکاری نمایند و آمادگی داشته باشند دوره های آموزشی مخصوصا شیوه های دعوت به نماز برای ائمه جماعت، مدیران مدارس و مربیان پرورشی برگزار خواهیم کرد و از وجود مدرسین مرکز تخصصی نماز قم بهره لازم خواهیم برد.

عظیمی افزود: با توجه به اینکه شهرستان بیجار مسیر خیلی از مسافرین برای سایر شهرستان ها می باشد، باید به نماز خانه های بین راهی و مساجدی که در مسیر مسافرین هستند توجه بیشتری شود و تیمی توسط فرماندار انتخاب شوند و راه های موصلاتی را بررسی کنند تا در صورت نیاز اقدام به احداث نمازخانه های جدید شود.

شورای اقامه نماز شهرستان بیجار برگزار شد شورای اقامه نماز شهرستان بیجار برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا