اخبارخراسان جنوبی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، در سومین روز از دهه ترویج معارف نماز شورای اقامه نماز شهرستان بیرجند با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان ،فرماندار و دیگر اعضا با دستور کار ارائه گزارش ارزیابی دستگاه های اجرایی توسط ستاد اقامه نماز، هماهنگی جهت بزرگداشت روز مسجد، برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی دستگاه ها و عطر افشانی و غبارروبی نمازخانه های مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی در روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بیرجند تشکیل شد.

فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تشکر از مدعوین به ویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در ادارات و اماکن عمومی این شهرستان تاکید کرد.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند‌ اظهار داشت: نماز یکی از ارکان اصلی و ستون دین است و ما را در مقابل لغزشها، شدائد و نارساییهای زندگی محفوظ نگه می دارد.

فاضلی فرد بی‌توجهی به نماز را نقیصه‌ای بزرگ در جامعه دانست و افزود: همه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم باید در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز تلاش کنند.

در ادامه فاضلی فرد به نکات لازمه در امر نماز از جمله زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امرآموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز واستان، جدی گرفتن وبارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه اشاره کرد.

فرماندار بیرجند ضمن تأکید بر اینکه نمازخانه مدارس باید بهترین مکان باشد گفت: نمازخانه مدارس باید از نظر امکانات و آراستگی به گونه ای باشد که دانش آموزان را جلب کند.

وی تصریح کرد: در فرصت باقی مانده به آغاز سال تحصیلی جدید کمبود ها از نظر فرش و امکانات بررسی شود تا فضای نماز خانه برای دانش آموزان آماده باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه یکی از مشکلات عمده مدارس، بخصوص مدارس غیر انتفاعی را ظرفیت کم فضای نماز خانه برشمرد و اظهار داشت: فضای نمازخانه برخی مدارس استان با وجود ۴۰۰ نفر دانش آموز برای حضور ۵۰ نفر تعبیه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین کمیلی به نماز خانه های مدارس که به صورت نیمه ساز رها شده هم اشاره کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان شروع مدارس، نمازخانه های نیمه ساز تکمیل و از نظر امکانات گرمایشی و فرش و آراستگی که موجب جذب دانش آموزان به نماز و مسجد شود مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن گلایه مندی از شهرداری گفت با توجه به اینکه بیرجند شهر فرهنگی است اما متاسفانه تبلیغات محیطی در ارتباط با نماز بسیار کم دیده میشود که امیدواریم این نقص برطرف شود.

در پایان هر یک از اعضا دیدگاههای خود را بیان و جلسه با تبادل نظر پایان یافت.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بیرجند برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا