اخبارقزوین

شورای اقامه نماز اداره کل انتقال خون استان قزوین تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جلسه شورای اقامه نماز انتقال خون با حضور حجت‌الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورای اقامه نماز آن دستگاه، روز یکشنبه هشتم بهمن‌ماه، در اداره کل انتقال خون استان برگزار شد.

در آغاز جلسه صالحی‌فر مدیرکل انتقال خون استان، ضمن تقدیر از حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، گزارشی از اقدامات اداره کل انتقال خون استان و مطالبی پیرامون اقامه نماز بیان کرد در ادامه حسن‌پور دبیر اقامه نماز اداره کل انتقال خون استان با اشاره به سامانه سجاده برای بارگذاری گزارش‌ها و فعالیت‌های اداره انتقال خون ارائه کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی ضمن قدردانی از برگزاری این جلسه و تشکر از کسب رتبه شایسته تقدیر در سال گذشته گفت: از اداره کل انتقال خون انتظار داریم در سال جاری با اهتمام بیشتر به موضوع نماز بتواند رتبه بالاتر شایسته ویژه را کسب کند.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: در امر نماز باید طوری عمل کنیم که نشان دهیم که شیعه جعفری هستیم. امام صادق علیه‌السلام فرمودند موقع نماز چنان به‌سوی نماز بشتابید که بگویند این‌ها جعفری هستند حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: ابو بصیر برای عرض تسلیتِ شهادت امام صادق (ع) به منزل آن حضرت رفت. همسر امام گفت: لحظات آخر زندگی امام حضرت فرمود: همه خویشاوندان مرا حاضر کنید. همه بستگان حاضر شدند. حضرت فرمود: به شفاعت ما اهل‌بیت نائل نمی‌شوند کسانی که نماز را سبک می‌شمارند.

و همچنین با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری تنها در نماز است که از لفظ حی «بشتابید» استفاده‌شده است. در جامعه اسلامی زمانی که اذان گفته می‌شود از لفظ حی علی الصلات «بشتابید» استفاده کرده است باید بتوانیم کاری کنیم در زمان اذان کارکنان نظام اسلامی تنها به اقامه نماز فکر کنند این شایسته نیست سایر کشورها در این امر از ما پیشی بگیرند.

وی گفت: یک باغبان زمانی می‌تواند بگوید موفق است که چه تعداد میوه و با چه کیفیتی برداشت کرده است. همین قضیه در مورد نماز هم صدق می‌کند. ما زمانی می‌توانیم بگوییم در این امر موفق شده‌ایم که نسل جوان در نمازهای جماعت حضور حداکثری پیدا کنند.

حجت‌الاسلام موسوی به نقل از حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی اظهار کرد: نماز مثل شیر مادر دارای فواید و آثار بی‌شماری برای رشد جسم انسان است. همان‌طور که شیر مادر تمام نیازمندی‌های یک کودک را دارد نماز نیز تمام نیازمندی‌های انسان برای رسیدن به رشد و کمالات انسانی را دارد.

در پایان هرکدام از اعضا دیدگاه‌های خود را بیان داشتند.

شورای اقامه نماز اداره کل انتقال خون استان قزوین تشکیل شدشورای اقامه نماز اداره کل انتقال خون استان قزوین تشکیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا