اخباربوشهر

جلسه هیات های اندیشه ورز شهرستان دشتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر، صبح روز  شنبه هشتم اردیبهشت ماه  جلسه  هیات های  اندیشه ورز ترویج نماز در دفتر  مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی  با حضور  دبیر ستاد اقامه نماز  و رییس آموزش و پرورش  شهرستان برگزار شد.

در این نشست ابتدا شریف نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی ضمن تاکید بر تشکیل هیات های اندیشه ورز نماز در مدارس اظهار داشت: مدیران باید در مدارس خود پرچمدار امر نماز باشند و از هیچ تلاشی در زمینه مهیا نمودن زمینه برگزاری نماز جماعت و تشویق دانش آموزان به نماز اول وقت دریغ نکنند.

وی در ادامه بیان کرد: نماز علاوه بر اینکه یکی از ارکان های اصلی دین مبین اسلام است، دارای کارکردهای اجتماعی و تربیتی فراوانی است که همه باید به این موضوع مهم عنایت داشته باشیم.

در ادامه چمکوری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان دشتی با اشاره به موضوع جلسه گفت: فلسفه نماز مهم است و ضرورت دارد همکاران پرورشی به تبیین فلسفه نماز با همت و تلاش بیشتری بپردازند. وی با بیان اینکه باید با اعمال و رفتار خود به نماز دعوت کنیم، اضافه کرد: در تعلیم و تربیت هدف تغییر رفتار است و برای تغییر رفتار و درونی سازی آموزه های دینی بایستی ابتدا خود عامل باشیم چرا که دانش آموزان از رفتار ما می آموزند.

در پایان شریف نژاد مدیر سهرستان دشتی با اشاره به ساحت عبادی تربیتی و اخلاقی سند تحول بنیادین، آموزش نماز به کودکان در قالب روش‌های مدرن و ارتباط موثر و سازنده روحانیون با دانش آموزان را از اهداف تشکیل این هیات عنوان کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا