اخبارحوزه ریاست

نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان با استاد قرائتی

حجت الاسلام قرائتی: جامعه باید نسبت به دانشگاه فرهنگیان بالغ شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، دکتر برزویی رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان به همراه اعضای هیات رئیسه با حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز و جمعی از معاونین و مدیران ستادی، در روز چهارشنبه شانزدهم اسفند ماه دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین تقوی گزارشی از برنامه ها و اقدامات نمازی انجام گرفته در دانشگاه فرهنگیان را ارائه کرد.

دکتر برزویی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام استاد قرائتی و ستاد اقامه نماز نسبت به دانشگاه ها فرهنگیان، گفت: تمام هدف ما در این دوره این است بتوانیم به کیفی سازی برنامه های دینی، فرهنگی و نمازی دانشگاه بپردازیم.

حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی ضمن تاکید بر ضرورت توجه به نماز و قرآن در دانشگاه، گفت: تمام اساتید هم قسم بشوند تا از دانشگاه دست بر ندارند و دانشگاه را رها نکنند.

وی تصریح کرد: کتب و محتواهای درسی با توجه به آموزه های دینی بازنگری و با قرآن تطبیق داده شود، اصول و مبانی که علم نیست حذف شود؛ قرآن خیلی از چیزها را علم نمی داند.

استاد قرائتی با بیان اینکه جامعه باید نسبت به دانشگاه فرهنگیان بالغ شود، گفت: هنوز این بلوغ در جامعه ایجاد نشده است، باید تلاش کنیم بلوغ نسبت به دانشگاه فرهنگیان را در جامعه ایجاد کنیم و مسئله دانشگاه فرهنگیان به مسئله ملی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: معلمی شغل نیست، عبادت است، برخی از فرهنگیان با تجربه و‌ توانمند مجمعی داشته باشند و به صورت اتاق فکر دانشگاه به شما مشورت دهند و کمک کنند مشکلات حل شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه خاطرنشان کرد: صدا و سیما باید برای دانشگاه فرهنگیان مایه بگذارد، نیازها به سازمان اعلام شود، در برنامه های رسانه ملی مطرح شود، خاطرات دانشجویان در حوزه نماز و‌ مهارت ها جمع اوری و منتشر شود و از برگزیدگان تجلیل شود.

وی اظهار داشت: به شبهات دانشجویان با زبان روز پاسخ داده شود، دانشجویان تفسیر یکسری آیات را باید ببینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا