اخبارخراسان جنوبی

برگزاری شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی بامحوریت طرح شهر من، شهر نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، هیأت اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان و دیگر اعضا با محوریت طرح “شهر من، شهر نماز” ودیگر اعضای دستگاه های فرهنگی و مرتبط استان بیستم خرداد ماه در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید استان برگزار  شد.

ابوالفضل نوفرستی رئیس  هیات اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی استان  گفت: به زودی طرح “شهر من، شهر نماز” با حمایت ائمه محترم جمعه شهرستان  و با محوریت اداره کل آموزش و پرورش استان و همکاری ستاد اقامه نماز استان و سایر ادارات فرهنگی و مرتبط در استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

این مسئول فرهنگی هدف از اجرای این طرح را احیای سنت فرهنگ نماز مرحله‌ای در بین خردسالان پیش دبستانی و کودکان اول ابتدایی در استان عنوان کرد و گفت: آموزش کادر مجرب نیروی انسانی نماز در استان و مؤسسات قرآنی و مهدها و مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این مهم نیز یکی دیگر از اهدافی است که این طرح دنبال می کند.

نوفرستی در ادامه بیان داشت : یکی از خلاقیت‌های این طرح، کتاب «شهید شهر نماز» است که در این طرح ، کتاب نماز مزین به تصاویر شهدای شاخص استان به چاپ می‌رسد.

رئیس هیأت اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی استان در پایان خاطرنشان کرد: آموزش مادران و احیای فرهنگ والد مسئول و آگاه در آموزش نماز در خانه، تولید محتوای مناسب و جذاب نماز برای کودکان، خانواده‌ها و مربیان، تأکید بر اصلاح و تغییر و بهبود روش‌های دعوت به نماز مبتنی بر بهبود ارتباط در مدارس، مهدها و خانواده‌ها نیز از جمله مواردی است که انتظار می رود با اجرای این طرح محقق گردد.

در پایان هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص طرح پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا