آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بناب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بناب با حضور حجت الاسلام بنابی امام جمعه شهرستان بناب، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان و لعلی فرماندار شهرستان روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه در بیت امام جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام بنابی با اشاره به آیه ۴۵ سوره عنکبوت و برکات فردی و اجتماعی نماز در جامعه، گفت: اگر نماز در جامعه حاکم باشد درمان دردهای بی درمان جامعه است، نماز اگر در اجتماع حاکم باشد مشکلات فرو کش می کنند، جامعه اصلاح می شود، نماز هر فردی اگر نماز باشد او را از تمام مشکلات و رذائل جامعه حفظ می کند. وی ادامه داد: تنها واجبی که هیچ وقت از بنی آدم رفع نمی شود نماز است، خداوند می فرماید: “إِنَّ الصَّلَاهَ کَانَتْ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ کِتَابًا مَّوْقُوتًا” زیرا نماز، وظیفه ثابت و معیّنی برای مؤمنان است.

حجت الاسلام آقاجانی با تبین تفاهم نامه ستاد اقامه نماز مرکز با وزارت کشور، گفت: براساس تفاهم نامه ای که بین ستاد اقامه نماز و وزارت امضاء شده، انجام امور نمازی اعم از برگزاری نماز جماعت، ایجاد فضای مناسب برای نماز و همکاری با ستاد اقامه نماز جزء وظایف شرعی و قانونی هر مدیری است، بر این اساس اداراتی که بیشتر از ده نفر کارمند دارند سعی کنند با استفاده از ظرفیت حوزه علمیه بناب در اداره نماز جماعت را برگزار کنند.

وی با تشریح دوره های آموزشی ستاد اقامه نماز، افزود: ستاد اقامه نماز علاوه بر پیگیری نماز جماعت در ادارات، با برگزاری دوره های آداب و اسرار نماز در ادارات برای کارکنان و خانواده های آنها، در مدارس نشست های نمازی برای دانش آموزان و اولیا، برگزاری مسابقات کتاب خوانی و جشن تکلیف سعی در ترویج فرهنگ نماز می کند.

در حاشیه شورای اقامه نماز حجت الاسلام آقاجانی در دیدار با فرماندار شهرستان برای رفع کمبودها و نواقص موجود در نمازخانه های بین راهی و برای توسعه و ترویج نماز در شهرستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شورای اقامه نماز بناب شورای اقامه نماز بناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا