آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بستان آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بستان آباد با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، توری فرماندار بستان آباد و سایر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز پنجشنبه بیستم اردیبهشت ماه در فرمانداری بستان آباد برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به آیه ۴۵ سوره عنکبوت، گفت: وقتی ما در جامعه شاهد آسیب های فردی و اجتماعی هستیم بخاطر این است که نماز اقامه نمی شود، چرا که قرآن می فرمایید: “إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ” نماز انسان را از آسیب های فردی و اجتماعی حفظ می کند. پس وظیفه تمام دستگاها است که در ترویج و توسعه نماز تلاش کنند.

وی با بیان جمله معروف شهید رجایی که فرموده بودند: به کار بگوید که نماز دارم، افزود: مدیران و معاونین باید خودشان به امر نماز اهتمام ویژه داشته باشند تا سایر کارکنان هم توجه داشته باشند و از برگزاری جلسات در وقت نماز خودداری شود و یا برای نماز تعطیل شده و بعد نماز دوباره ادامه دهند. از تبلیغات محیطی در سطح شهر، مدارس و ادارات غافل نشوید و به بخش اذان در شهر اهتمام ویژه داشته و در شهر انفجار اذان رخ دهد.

توری با بیان اینکه نماز یک مسئله اصلی در جامعه اسلامی است، گفت: اگر ما مسئله نماز را به نوجوانان و جوانان حل کنیم بیشتر مسائل و مشکلات حل می شود، در مرحله اول تمیزی و زیبایی نماز خانه ها و مساجد است، تمام فضاها و خانه هایمان را تمیز و زیور می کنیمک ولی به این اماکن توجه نداریم، باید فضای نماز خانه ها دلچسب و آرامش بخش باشد، و برای این کار باید تمام دستگاه پای کار بیایند.

وی ادامه داد: در آستانه تعطیلات هستیم و شهرستان ما در این استان پر طردد ترین منطقه است باید تمام دستگاهها پای کار باشند.

در این جلسه دبیر نماز با ارائه گزارشی از عملکرد دستگاهها در حوزه نمازخانه های بین راهی، مشکلات و کمبودها، اعضاء جلسه به بیان نکته نظرات و دلایل وجود این مشکلات پرداخته و فرماندار دستور حل مشکلات صادر کرده و برای جلسه بعد باید دستگاه ها گزارش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا