اخبارقم

نشست برنامه های فراگیر فرهنگی مدارس پسرانه قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست برنامه های فراگیر پرورشی و فرهنگی مدارس پسرانه استان قم، شنبه ششم آبان ماه، با حضور معاونین و مربیان پرورشی و کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز در این جلسه به جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز اشاره کرد و گفت: جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز از سال گذشته آغاز به کار کرده است و امسال اهالی فرهنگ و هنر، فرهنگیان، مربیان و کلیه آگاهان به معارف دینی در حوزه کودک و نوجوان مخاطب اصلی جشنواره است و شرکت کنندگان جهت ارسال آثار می بایست به سامانه  noor.namaz.ir مراجعه کنند.

وی در ادامه ضمن تشریح راهکار های جذب دانش آموزان به نماز جماعت اول وقت خاطر نشان کرد: آماده سازی بستر مناسب جهت اقامه نماز جماعت از جمله وظایف مسئولین و حضور گسترده در نماز جماعت از وظایف دانش آموزان در مدارس است.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی علمائی در ادامه با تاکید بر همراهی و همدلی ستاد اقامه نماز در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش گفت: ستاد اقامه نماز آماده همکاری همه جانبه با مدارس در اشاعه فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان و خانواده ها است.

وی افزود: دوره های آموزشی با محتوای ویژه مدیران و معاونین مدارس و معاونین و مربیان پرورشی برنامه ریزی شده است که با برگزاری آن در طول سال تحصیلی، یاری گر شما در ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان خواهیم بود.

حجت الاسلام علمائی در ادامه ضمن اعلام آمادگی ستاد اقامه نماز در برگزاری نشست های دانش آموزی خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ نشست در استان برگزار شد و به جهت استقبال خوب مدارس و دانش آموزان از این طرح، این امر در سال جاری نیز استمرار خواهد یافت.

ایشان در ادامه بر لزوم اهتمام مضاعف در برگزاری نشست های تخصصی نماز ویژه معلمین هشتم متوسطه اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست های تخصصی ویژه این دسته از معلمین به جهت جایگاه تربیتی این مقطع تحصیلی اهمیت ویژه ای دارد و می بایست مورد اهتمام قرار گیرد.

کارشناس ستاد اقامه نماز در ادامه با تاکید بر لزوم برگزاری نشست های پرسش و پاسخ در مدارس گفت: جنگ امروز جنگ فرهنگی است و برگزاری این نشست ها موجب رفع دغدغه ها و درگیری های ذهنی دانش آموزان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا