اخبارخراسان رضویمرکز تخصصی نمازمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هم اندیشی برنامه های سال ۱۴۰۳ مرکز تخصصی نماز مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه کمیته برنامه ریزی تقویت مرکز تخصصی نماز مشهد و توسعه برنامه های آن در سال ۱۴۰۳ با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور، مدیر مرکز تخصصی نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان و کارشناسان سه شنبه بیست و نهم خرداد ماه برگزار شد

ابتدای جلسه راستگو کارشناس آموزش مرکز تخصصی نماز مشهد گزارشی از فعالیت ها و عملکرد مرکز مشهد از سال ۱۳۹۳ تا کنون ارائه کرد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم گفت: در اجلاس نماز سال جاری در خراسان شمالی از حضور اساتید تخصصی نماز مشهد استفاده خواهد شد.

وی اشاره کرد: برگزاری یک دوره جدید تربیت مدرس نماز، تقویت مرکز تخصصی نماز مشهد از جهت تامین فضا، بکارگیری نیروی انسانی و اختصاص امکانات برای اساتید و مدرسین در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه حجت الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی طراحی یک ساختار مشخص برای مرکز تخصصی نماز مشهد با کمک از ساختار مرکزقم و همچنین تدوین برنامه های در دستور کار مرکز تخصصی نماز مشهد در سال ۱۴۰۳ را پیشنهاد داد.

سپس منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور  نظامنامه مرکز تخصصی نماز مصوب هیات امنای ستاد اقامه نماز را  منشور فعالیت مرکز تخصصی نماز و شعب آن در استان های خراسان رضوی و اصفهان دانست و بر اجرای دقیق آن تاکید کرد.

وی بر انضباط کاری و برنامه ای در شعب ایجاد شده تاکید کرد و افزود: باید مشخص باشد که در شعب جدید چه فعالیت هایی انجام و چه خدماتی ارائه می شود ضمن اینکه نحوه تعامل مراکز تخصصی نماز قم و مشهد نیز باید تعریف گردد.

معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا به عنوان مدیر مرکز تخصصی نماز مشهد و حجت الاسلام راستگو به عنوان معاون اجرایی همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

سرگزی ادامه داد: در جلسات شورای راهبردی مرکز تخصصی نماز از مدیران مراکز مشهد و اصفهان نیز به عنوان عضو دعوت به عمل آید و برنامه ریزی، تصمیم سازی و پیگیری امور سه مرکز در این شورا انجام می شود.

وی اظهار کرد: ضوابط حاکم بر برنامه های مرکز تخصصی نماز مشهد و  اصفهان از جلسات هم اندیشی مدرسین گرفته تا دوره های آموزشی، تدوین برنامه سنواتی، نظام پرداخت حق التدریس مدرسین در مرکز تخصصی نماز قم تعیین شود.

معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور افزود: ایجاد کتابخانه تخصصی برای استفاده پژوهشگران و مدرسین مشهد از کتب و آثار موجود در کتابخانه ستاد اقامه نماز استان و کتابخانه مرکز تخصصی قم تکمیل و راه اندازی شود.

در این جلسه فهرست برنامه های  سال ۱۴۰۳ مرکز تخصصی نماز مشهد در ۶ عنوان مورد تصویب قرار گرفت و بر اجرای آن تحت نظارت مرکز قم تاکید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا