اخبارفارس

جلسه توانمندی مدیران و مربیان پرورشی شهرستان پاسارگاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و هفتم آذرماه، جلسه توانمندی مدیران و مربیان پرورشی شهرستان پاسارگاد با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و حجت الاسلام رامشی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان با هدف توسعه و ترویج امر نماز در مدارس در محل سالن همایش های اداره آموزش و پرورش سعادت شهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه توانمندی مدیران و مربیان پرورشی شهرستان پاسارگاد، حجت الاسلام سقاچی با بیان آیاتی در شرح و عظمت انسان گفت: خداوند انسان را آفریده تا جانشین خودش در زمین باشد و به عبارتی خلیفه خدا بر روی زمین شود، پس انسان نباید خود را دست کم بگیرد. خداوند زیباترین مقامی که به انسان داده، مقام بندگی است تا از این طریق خلیف خدا بر روی زمین شود و مهمتر اینکه در بین همین انسان ها عده ای را به عنوان مربی و پرورش دهنده انتخاب کرده است که اینها جایگاه ویژه ای در بین انسان ها دارند.

وی افزود: برای اینکه تأثیرگذاری این قشر بیشتر شود و بتوانند بین مردم و دانش آموزان تأثیرگذار باشند، باید یک سری ویژگی داشته باشند. اول اینکه عمل گرا باشند. مخصوصا در بحث نماز. دانش آموز وقتی می‌بیند در هنگام اذان، معلم خودش به نماز اهمیت می‌دهد، او هم ذوق و شوق به نماز پیدا می‌کند. دوم رفتار و گفتار مهربانانه است. سوم محیط، یعنی فضا را طوری آماده کنیم که جذاب و مخاطب پذیر باشد و این خود به خود باعث می‌شود که دانش آموز میل و رغبت به نماز پیدا کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان در ادامه افزود: مورد چهارم که مهمترین و تأثیرگذاترین مورد می‌باشد، اینست که معلم باید درد دین داشته باشد، یعنی اینکه دغدغه دینداری داشته باشد. مربی پرورشی در مدرسه باید در او دینداری و اهمیت به نماز موج بزند و گرنه به صرف اینکه با بخشنامه و ابلاغیه کاری از پیش ببریم، میسر نمی‌شود.

در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان با بیان اینکه امسال از اساتید تخصصی نماز استفاده می‌کنیم، افزود: تا پایان سال با استفاده از اساتید تخصصی مرکز نماز قم و شیراز، نشست های دانش آموزی و نمازشناسی را برگزار خواهیم کرد.

مربیان پرورشی شهرستان پاسارگاد فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا