اخبارهمدان

نشست توجیهی دبیران و رابطین اقامه نماز شهرستان ها در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست دبیران و رابطین اقامه نماز شهرستان های همدان، باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، محمدمهدی اخوان مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان و کارشناسان و دبیران اقامه نماز شهرستان‌ها روز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان ، ضمن قدردانی از زحمات دبیران و رابطین نماز شهرستان ها در بحث ترویج اقامه نماز بیان کرد: توفیق ایجاده شده تا بتوانید برای بهترین امر خداوند کار کنید و بدانید این توفیق برای همگان ایجاد نمی شود و قدر آن را بدانید.

حسنی حلم با بیان «مَنْ لَمْ یَشْکُر الْمَخْلُوق‏ لَمْ یَشْکُر الْخَالِق‏»  افزود: رزق و روزی فقط مادی نیست و خداوند رزق و روزی معنوی مثل برکت ، رحمت، آمرزش گناهان، احترام و جایگاه در خانواده و ادارات به انسان عنایت می کند.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به فعالیت ها و دستور العمل های ابلاغی به دبیران و رابطین اقامه نماز اشاره کرد و گفت: برگزاری نماز جماعت برای ادارات با پرسنل بالای ده نفر ، تقدیر از دستگاه های اجرایی فعال در حوزه نماز شهرستانها، پیگیری طرح تشکیل شواری اقامه نماز روستاها، اعزام ائمه جماعات ادارات به مدارس و بازدید از نمازخانه های راه های مواصلاتی استان از مواردی هستند که باید در شهرستان ها اجرا شود.

حسنی حلم تصریح کرد: دبیران و رابطین اقامه نماز شهرستان ها می توانند برنامه های بومی سازی شده خودشان را در کمیته برنامه ریزی شهرستان ها مطرح کرده و در صورت موافقت آن برنامه ها را اجرا نمایند.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به اینکه سه رکن اصلی فرماندار، امام جمعه و دبیران در شهرستان ها نقش حساسی دارند عنوان کرد: اگر این سه رکن با هم همکاری و تعامل داشته باشند و از تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی استفاده شود ، کارها به درستی پیش می رود و  در امر اقامه نماز موفق تر خواهند بود.

مدیر ستاد افزود: نشست هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز و رابطین فرمانداری ها هر شش ماه یکبار در شهرستان ها برگزار شود و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی را در دستور کار قرار گیرد.

در پایان جلسه دبیران و رابطین اقامه نماز شهرستان ها گزارشاتی از فعالیت های دستگاه های اجرایی شهرستان ها ارائه دادند وهمچنین انتقادات و پیشنهادات خود را نیز عنوان کردند.نشست توجیهی دبیران و رابطین اقامه نماز استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا