اخبارچهار محال و بختیاری

جلسه شورای اقامه نماز صداوسیمای چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال وبختیاری، جلسه شورای اقامه نماز صداوسیما استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، سید محسن حسینی مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز صداوسیمای استان، روز چهارشنبه، بیستم دی ماه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید محسن حسینی مدیرکل صداوسیما استان با اشاره به ضعف اقامه نماز در ادارات و مدارس، گفت: مدیران ادارات و آموزش و پرورش باید به صورت جدی به مسئله نماز نگاه کنند و بتوانند جامعه ای نمازی استوار کنند که مدارس و ادارات ما به هیچ وجه مشکلی در اقامه نماز نداشته باشند.

وی آموزش نماز از طریق رسانه و شبکه استانی را امری مهم و واجب دانست و افزود: سازمان صداوسیمای استان با مشارکت ستاد اقامه نماز استان، آمادگی دارد که برنامه های نماز و آموزش نماز را از طریق رسانه ها استانی، صدا و رادیو، سیما و تلوزیون پخش کند و در امر ترویج و گسترش نماز به صورت ویژه تلاش خواهیم کرد.

حسینی اظهار کرد: ستاد اقامه نماز استان برنامه های بومی و ابتکاری خود را جهت نشر و تبلیغ به ما ارائه دهد تا بتوانیم از شبکه جهان بین به صورت ویژه و گسترده پخش کنیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمبن محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان به تشکیل میزگرد در رسانه ملی اشاره کرد و گفت: رسانه ملی باید به شکل هدفمندی در مسیر ترویج تعالیم نماز و قرآن و حتی حجاب پیش برود و با تولید محتواهای نمازی و بخش‌ های خبری در مسیر اطلاع رسانی در حوزه نماز، قرآن و حجاب گام بردارند و در همین خصوص می تواند با تشکیل میزگرد تخصصی نماز در سازمان صدا و سیما نظر مخاطبان را نسبت به نماز جلب کند.

وی با اشاره به بخش برنامه های شبکه استانی و رادیو در ماه مبارک رمضان افزود: ستاد اقامه نماز استان در نظر دارد مسابقات و برنامه های ابتکاری و ویژه برنامه هایی در ماه مبارک رمضان اجرا کند که نیاز به همکاری از سمت سازمان صداوسیمای استان دارد تا بتوانیم در اجرای برنامه ها در مواقع سحر و افطار موفق باشیم و نظر مخاطبان را در خصوص نماز جلب کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: صداوسیما می تواند از طریق تحقیقات میدانی در جامعه و مصاحبه گرفتن از فعالان و خادمان نماز و معلمان و مربیانی که در خصوص نماز فعالیت دارن و کار می کنند، در ساخت مستندات با موضوع نماز و مسجد فعالیت ویژه و موفقی در امر ترویج نماز از طریق رسانه داشته باشد.

جلسه شورای اقامه نماز صداوسیما چهارمحال و بختیاری برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز صداوسیما چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا